Świętuj 25-lecie geocachingu Wydarzeniem Święta Śpołeczności

Już odliczamy dni do rocznicy 25-lecia geocachingu. Najważniejsza podczas wielkiego świętowania będzie społeczność keszerów,  bo w geocachingu to ludzie są najważniejsi! Z radością informujemy, że wydarzenia związane z obchodami społeczności (CCE – Comunity Celebbration Event) powrócą na mapę w roku 2025!

Aby uzyskać prawo do zorganizowania eventu CCE z unikalną ikonką w roku 2025, musisz:

  1. mieć co najmniej jednego kesza opublikowanego pomiędzy 1 stycznia. a 31 grudnia 2024 r. (Wydarzenia i Labki nie wliczają się do tego punktu.)
  2. zorganizować co najmniej jedno wydarzenie (może to być też CITO) w okresie od 1 stycznia  do 31 grudnia 2024 r.
  3. mieć założone swoje konto użytkownika przed 20 lutego 2024 r.

Centrala Geocachingu udzieli prawa do organizacji CCE wszystkim keszerom, którzy spełniają powyższe warunki. Począwszy od 1 lipca 2024 r., będziemy rozdawać do 2 025 CCE w każdym miesiącu, dla każdej osoby max jeden. Dodatkowo rozdamy CCE wszystkim recenzentom-wolontariuszom, moderatorom i tłumaczom. Dodatkowo konto które zorganizuje Wydarzenie Mega / Giga lub Block Parties.

Otrzymane prawo do zorganizowania Wydarzenia Święta Społeczności powinno być zrealizowane pomiędzy 1 stycznia  a 31 grudnia 2025 r. Wydarzenia muszą trwać co najmniej dwie godziny i nie mogą nakładać się na Wydarzenia Mega / Giga lub Block Parties.

Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z wami informacjami na temat 25. rocznicy geocachingu. Zapowiada się niesamowity rok dzięki uroczystościom społecznościowym ale też Block Parties

Oto odpowiedzi na często zadawane pytania:

Czym są wydarzenia związane z obchodami społeczności geocachingu?

Ten rodzaj wydarzenia jest specjalnie wyznaczonym spotkaniem społeczności, które odbywa się w ważnych dla geocachingu latach. Wydarzenia te pozwalają świętować keszerom z całego świata. W latach 2020-2022 organizowano wydarzenia z okazji 20. rocznicy geocachingu.

Dlaczego będą przydzielane 2025 miesięcznie, zamiast rozdać  je wszystkie na raz?

Wierzymy, że publikacja tych wydarzeń wzbudzi wiele emocji. Chcemy rozłożyć wysiłek związany z ich recenzowaniem przez recenzentów-wolontariuszy w czasie. Mamy nadzieję, że zminimalizuje to liczbę osób wybierających tę samą datę i godzinę wydarzenia.

Nie kwalifikuję się do zorganizowania wydarzenia z okazji Święta Społeczności, co mogę zrobić?

Być może nie kwalifikujesz się do organizacji tego konkretnego typu Wydarzenia, ale nadal możesz zorganizować zwykłe Wydarzenie z własnym motywem przewodnim!

Chcę uczcić rocznicę geocachingu w określonym dniu, co mogę zrobić?

Niestety, wybrani organizatorzy wydarzeń nie dowiedzą się o dacie przyznania zanim nie otrzymają od nas takiej informacji. Nie będą zatem mogli utworzyć takiego wydarzenia przed jego otrzymaniem. Jeśli zależy Ci na Wydarzeniu w konkretnym dniu zorganizuj zwykłe Wydarzenie.

Jeśli otrzymam możliwość zorganizowania Eventu z okazji Święta Społeczności, jak szybko mogę przesłać go recenzentowi do publikacji?

Wydarzenia związane z Uroczystościami Społeczności można przesyłąć do recenzji na maksymalnie sześć (6) miesięcy i nie mniej niż dwa (2) tygodnie przed wybraną datą Wydarzenia.

Jeśli otrzymam możliwość zorganizowania wydarzenia z okazji Święta Społeczności, ile mam czasu na przesłanie listingu z okazji Święta Społeczności do recenzji?

Wydarzenia mogą odbywać się od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. Ostateczny termin przesyłania listingu ze skrytką Wydarzenia z okazji Święta Społeczności upływa 17 grudnia 2025 r.

Co jeszcze zaplanowano na świętowanie 25-lecia geocachingu?

Wcześniej ogłosiliśmy, że organizatorzy wydarzeń, które kwalifikują się do statusu Wydarzenia Mega / Giga  w 2025 roku, mogą wybrać ikonę Block Parties dla swojego wydarzenia. Z niecierpliwością czekamy na dodatkowe szczegóły w przyszłości i zapraszamy społeczność do dalszego dzielenia się swoimi pomysłami na świętowanie 25-lecia!