Świętujemy równonoc marcową

Równonoc marcowa oznacza moment zrównania dnia z nocą na orbicie Ziemi z prawie taką samą ilością światła dziennego na całym świecie. Symbolizuje przejście. Oznaczające początek wiosny na półkuli północnej i początek jesieni na półkuli południowej. Na całym świecie ten dzień jest obchodzony jako czas wzajemnych powiązań, przypominając nam o naszych wspólnych doświadczeniach, niezależnie od półkuli. Niezależnie od tego, czy w marcu będziesz obchodzić równonoc wiosenną, czy równonoc jesienną, zaplanuj włączenie geocachingu do swoich aktywności a zdobędziesz nową pamiątkę do profilu!

Równonoc ma miejsce dwa razy w roku. Słońce wtedy świeci bezpośrednio nad równikiem. Dzieje się tak na skutek nachylenia Ziemi wokół własnej osi podczas jej orbitowania wokół Słońca. Kiedy Ziemia osiąga określony punkt na swojej orbicie, ani biegun północny, ani południowy nie są przechylone w stronę Słońca, co powoduje równomierne rozłożenie światła słonecznego na powierzchni Ziemi. To wydarzenie astronomiczne pomoże nam lepiej zrozumieć naszą planetę i jej podróż wokół Słońca!

Siedziba Geocachingu HQ stworzyła pamiątkę dla keszerów z okazji marcowego zrówniania dnia i nocy. Aby zdobyć tę pamiątkę, keszerzy muszą znaleźć łącznie 3: skrytki, wydarzenia i/lub lokalizacje Adventure Lab® w dniach 17–23 marca 2024 r. Wybraliśmy liczbę trzy ponieważ taki jest numer miesiąca marca.

Z tego powodu w sklepie Geocaching będzie dostępny specjalny Geocoin przygotowany specjalnie na tą okazję.