Zdobywcy Szczytów 7 lutego obierają nowy cel

Już tylko dwa dni dzieli nas od nowego celu Zdobywców Szczytów. W pierwszy poniedziałek lutego 2022 keszerzy zmienią punkt zainteresowania ze wspinaczki na Aconcagua i przygotowują się do ostatniego wyzwania tej wyprawy, najwyższy szczyt na świecie, Mount Everest. Jeśli nie zalogowałeś jeszcze swoich dokonań ze stycznia to masz czas do 7 lutego 2022 r. w południe UTC (godzina 13:00 czasu polskiego), aby zdobyć obie pamiątki dla Aconcagui. Później jakakolwiek próba otrzymania tych pamiątek nie będzie możliwa. Wtedy rozpocznie się ostatnia wspinaczka. W ostatnim miesiącu poszerzamy tabelę punktową o jeszcze jedną pozycję związana ze Skrytkami Przygodowymi (Lab Caches) – za skompletowanie ich całej serii.

 

Zdobycie szczytu Everestu na wysokości 8849 metrów będzie ukoronowaniem naszej górskiej wspinaczki. Od czasu pierwszego potwierdzonego zdobycia szczytu najwyższej góry Ziemi przez Edmunda Hillary’ego i Tenzing Norgay w 1953 roku wiele osób z całego świata podróżowało w Himalaje, aby pokonać granice możliwości by stanąć na dachu świata. Wspinacze, którzy podejmują wyzwanie zdobycia Mont Everest, muszą bardzo dobrze przygotowywać się do tego zadania, posiadać odpowiednią kondycję aby zmagać się na dużej wysokości z brakiem tlenu oraz nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi.

 

Aby zdobyć pamiątkę obozu bazowego keszerzy muszą zebrać 425 punktów. Do zdobycia pamiątki szczytu Mont Everest potrzeba więcej punktów  – 8849. Osoby, które uczestniczyły w poprzednich wspinaczkach i będą mogli udokumentować zdobycie wszystkich dotychczasowych pamiątek w liczbie 14 otrzymają również dodatkową pamiątkę Zdobywca Szczytów.

Ponieważ każdy miesiąc wspinaczki charakteryzuje inna skala trudności przedstawiamy jak będzie się kształtowała punktacja za dokonane osiągnięcia w drodze na szczyt Mont Everest w lutym 2022.

Ukończona seria Skrytek Przygodowych (Lab Caches)

975

Skrytka Zagadkowa

900

Skrytka Wieloetapowa

850

Skrytka z przyznanymi co najmniej 15 rekomendacjami

700

Skrytka Letterbox Hybrydowy

550

Skrytka Geologiczna

650

Skrytka Przygodowa (Lab Cache)

150

Pozostałe typy skrytek

450

Nie przewidziano punktów za udział w Wydarzeniach ani w Skrytkach Kamery Internetowej. Maksymalna liczba punktów za zdobycie jednej skrytki to 975 punktów.

Jeśli nie pamiętasz założeń tej akcji przeczytaj poprzedni artykuł