Nowe wyzwanie rywalizacji: Zdobądź szczyt!

Zainspirowani wyzwaniem Korony Ziemi z jakim zmagają się alpiniści w dotarciu na szczyt najwyższych gór na wszystkich siedmiu kontynentach, zapraszamy na nowe wyżyny geocachingu. W ciągu siedmiu miesięcy, keszerzy mają szansę zarobić miesięcznie dwie nowe pamiątki do profilu. Gracze, którzy zdobędą wszystkie 14 pamiątek, otrzymają dodatkową pamiątkę podsumowująca wyzwanie.

Wyzwanie zaczyna się od 2 sierpnia od największego szczytu Australii i Oceanii -, Puncak Jaya. Jak to przy zdobywaniu szczytu wyprawa najpierw zakłada bazę u podnóża szczytu a dopiero później przepuszcza atak szczytowy. W sierpniu będą zatem dwie pamiątki: Puncak Jaya baza oraz Puncak Jaya szczyt.

Jak mogę wziąć udział?

Od 2 sierpnia w południe czasu UTC do 6 marca 2022 r. zbieraj punkty, rejestrując znalezienie skrytek oraz Skrytek Przygodowych. Za zebrane punkty otrzymasz jedna lub dwie pamiątki do profilu. Jeśli zbierzesz wystarczająco dużo punktów dotrzesz na szczyt.

Czy mogę dołączyć do wyzwania w dowolnym momencie?

Tak! Do wyzwania możesz przystąpić w dowolnym momencie, jednak pamiętaj że tylko w konkretnym miesiącu zdobywamy konkretny szczyt. Keszerzy, którzy przystąpią do wyzwania później, będą mogli zdobywać pamiątki dostępne tylko w określonych miesiącach.

Czy mogę jeszcze zdobyć pamiątkę Zdobywca Szczytów, jeśli przystąpię do wyzwania od września?

Aby zdobyć pamiątkę zwieńczająca comiesięczne starania musisz w każdym miesiącu zdobyć obie pamiątki związane ze zdobywaną górą: za bazę oraz za szczyt. Jeśli zależy Ci na pamiątce Zdobywca Szczytów musisz zacząć zmagania już w sierpniu.

Jak mogę zdobywać punkty?

Za zalogowanie znalezienia konkretnych typów skrytek otrzymasz określoną liczbę punktów. Do otrzymania pamiątki musisz uzbierać co najmniej wymaganą na danym etapie liczbę punktów. Punktacja będzie zerowana na koniec miesiąca (w ostatni wtorek każdego miesiąca). Nie dopuszczaj zatem do zbyt dużych zaległości w logowaniu znalezieni. W sierpniu po przekroczeniu liczby 325 punktów otrzymasz pamiątkę za bazę Puncak Java. Żeby zdobyć szczyt musisz zdobyć tyle punktów ile mierzy wysokość góry (w metrach nad poziom morza). Szczyt Puncak Java to 4884 punkty.

Tyle punktów otrzymasz za zalogowanie skrytek w sierpniu 2021:

Skrytka wieloetapowa

600

Skrytka Zagadkowa

500

Skrytka Geologiczna (Earth Cache)

450

Skrytka Przygodowa (Lab Cache)

350

Pozostałe typy skrytek

325

Za pojedyncze logowanie nie dostaniesz więcej niż 600 punktów.

 

Jaka jest lista planowanych pamiątek?

obóz bazowy oraz szczyt: Puncak Jaya  
obóz bazowy oraz szczyt: Vinson  
obóz bazowy oraz szczyt: Elbrus
obóz bazowy oraz szczyt: Kilimandżaro
obóz bazowy oraz szczyt: Denali  
obóz bazowy oraz szczyt: Aconcagua
obóz bazowy oraz szczyt: Mont Everest

Jak grać?

Od poniedziałku, 2 sierpnia 2021 w południe czasu UTC do 6 marca 2022, musisz znaleźć oraz zalogować skrytki i zbierać punkty Tablicy wyników. W każdym miesiącu zdobywamy inną górę. Za zdobycie odpowiedniej ilości punktów otrzymasz pamiątkę bazy albo bazy i szczytu zdobywanej góry. Do zdobycia pamiątki szczytu góry musisz zebrać tyle punktów ile w metrach wynosi wysokość góry. Na przykład szczyt Oceanii Puncak Java ma wysokość 4884 mnpm – tyle punktów musisz zebrać w sierpniu. Każdego miesiąca zaczynamy zbierać punkty od nowa. Ranking się wyzeruje.  Co miesiąc mogą być ustalone inne wartości punktowe za zdobycie konkretnych typów skrytek. Osoby, które zdobędą wszystkie 14 pamiątek otrzymają w nagrodę jeszcze jedną – piętnastą.

.Jak znaleźć Skrytki Przygodowe?

Pobierz aplikację Adventure Lab® na Androida lub iOS i zacznij rozpocznij grę!

  • Otwórz aplikację, przejdź do swojego profilu i zaloguj się za pomocą konta Geocaching.
  • Wybierz w pobliżu przygodę z mapy lub listy katalogów. Przeczytaj opis, aby dowiedzieć się więcej.
  • Naciśnij pozycję Start i przejdź do najbliższej dostępnej lokalizacji.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami w opisie. Znajdź i wprowadź odpowiedzi dla wybranych miejsc.
  • Po przesłaniu poprawnej odpowiedzi zwiększy się licznik znalezieni oraz pojawią się nowe punkty na tablicy wyników.
  • Jeśli odwiedzisz wszystkie miejsca i podasz poprawne odpowiedzi zaliczysz serię dla Skrytki Przygodowej. Będziesz mógł ocenić ukończony scenariusz.

Czy Skrytki Przygodowe dostępne są również w aplikacji Geocaching®?

Tak, ale tylko dla osób z aktywnym kontem Premium.

A co z COVID-19?

Zachęcamy keszerów do przestrzegania najnowszych wytycznych organów odpowiedzialnych za ochronę zdrowia przy wyborze sposobu aktywności takich jak  geocaching. Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są ważniejsze niż przyjemność zrealizowania wyzwania.

Naszym celem jest promocja, która jest zarówno zabawna, jak i bezpieczna. W związku z tym będziemy dostosowywać zasady do aktualnych warunków.

Gdzie mogę zobaczyć moje pamiątki?

Gdy tylko zbierzesz określoną liczbę punktów, powiązana pamiątka zostanie automatycznie przyznana na Twoim profilu. Pamiątki pojawiają się na profilu w serwisie Geocaching.com oraz w aplikacji Geocaching® pod zakładką z pamiątkami.

Czy powyższe wyzwanie będzie obsługiwane przez aplikację mobilną?

Aplikacja Geocaching: Aktualne postępy zdobywania szczytów będzie dostępne w aplikacji Geocaching od początku wyzwania, to jest  od 2 sierpnia 2021 i będzie dostępna widoczne do 6 marca 2022 roku. Przejdź do swojego profilu i dotknij przycisku zdobądź szczyt, aby zobaczyć swoje postępy w aplikacji Geocaching®.

Aplikacja Adventure Lab: Wyzwanie i pamiątki nie są obecnie obsługiwane w tej  w aplikacji. Jednak zebrane tu punkty przyczynią się do szybszego zgromaszenia wymaganych punktów czyli do osiągnięcia celu.

Moje punkty nie sumują się poprawnie, co mam zrobić?

  • Jeśli zmienisz typ wpisu, np. z notatki na znalezienie lub nieznalezienie na znalezienie to taka operacja nie zostanie rozpoznana podczas zliczania punktów.
  • Z zalogowaniem znalezionych skrytek w poniedziałek, 2 sierpnia wstrzymaj się co najmniej do południa czasu UTC. Przed tą godziną punkty nie będą zliczać się do wyzwania.

Jeśli dokonałeś wpisu wcześniej – zrób edycję wpisu i zapisz go ponownie. Wtedy punkty przeliczą się. Edycję wpisu możesz zrobić tylko w serwisie, nie w aplikacji.

Co oznacza UTC?

Skoordynowany czas uniwersalny (UTC) jest dziś podstawą czasu cywilnego. Jest to standard czasu (nie strefa czasowa) powszechnie używany na całym świecie. Tutaj możesz przekonwertować UTC na swój czas lokalny.