Zaktualizowane ważne terminy w związku z Covid-19

Reakcja centrali na COVID-19

Ponieważ sytuacja związana z koronawirusem 2019 (COVID-19) szybko ewoluuje na całym świecie, społeczność geocachingów ma wiele pytań dotyczących wpływu pandemii na grę. Centrala Geocachingu zaktualizuje stronę informacjami, gdy będą one dostępne. Można również monitorować informacje, które pojawiają się w mediach społecznościowych na kanałach Facebook / Twitter.

 

Gorąco zachęcamy geocacherów do postępowania zgodnie z najnowszymi wytycznymi władz zdrowia publicznego przy wyborze sposobu uczestnictwa w takich aktywnościach, jak geocaching. Przeczytaj blog Geocaching, aby uzyskać wskazówki, jak pozostać w kontakcie z geocachingiem w tych trudnych czasach, zwłaszcza jeśli nie możesz wyjść w domu. Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są najwyższym priorytetem!

 

Mega- i Giga-Wydarzenia

Aktywnie współpracujemy z organizatorami Wydarzeń Mega- i Giga, którzy będą mogli przełożyć swoje wydarzenia na czas bardziej sprzyjający kontaktom osób.

Wydarzenia Mega/Giga muszą być zgodne z wytycznymi bezpieczeństwa, a także ze wszystkimi lokalnymi przepisami sanitarnymi. Organizatorzy Wydarzeń Mega/Giga są odpowiedzialni za upewnienie się, że liczba obecnych osób jest zgodna z lokalnymi ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń.

Lokalne przepisy i wytyczne lokalnych władz muszą zezwalać na zgromadzenie które dopuszcza w jednym miejscu i w jednym czasie obecność 500 osób (5 000 dla Giga). Jeśli liczba osób, które przybędą na spotkanie przekroczy dopuszczalny przez władze limit osób takie wydarzenie powinno być odwołane albo odroczone przez organizatora lub Centralę HQ. Jak działa taki mechanizm? Można zobaczyć przykład  Wydarzenia ADVENTNÍ GEOSKOŘÁPKY / ADVENT GEONUTSHELLS 2021, który na tydzień przed rozpoczęciem zmienił datę z 12 .12.2021 na 1.04.2022.

 

Regularne Wydarzenia i CITO

Obecnie w Polsce nie ma ograniczeń dotyczących organizacji Wydarzeń związanych geocachingiem zaostrzających ograniczenia ogólne w zakresie spotkań (maksymalna liczba uczestników 100 osób – nie licząc osób zaszczepionych, dystans pomiędzy osobami 1,5 metra, 30% obłożenia dostępności, 1 osoba na 15 m2, ścisły reżim sanitarny, zakrywaniu ust i nosa). Centrala HQ pozostawia decyzję o organizacji Wydarzenia organizatorom a uczestnikom decyzję czy będą w takim Wydarzeniu uczestniczyć. Jeśli pojawią się nowe obostrzenia lokalni recenzenci mogą zawiesić publikację nowych Wydarzeń a już opublikowane zarchiwizować. HQ apeluje jednak o zachowanie rozsądku i przede wszystkim przestrzegania lokalnych wytycznych w zakresie ochrony zdrowia. Do obowiązku organizatora pozostanie przestrzeganie wymagań w zakresie zgromadzeń, również w zakresie liczby uczestników.

Nowe uwarunkowania skłaniają do digitalizacji procesów oraz organizacji zdalnych spotkań. Należy pamiętać, że Wydarzenie jest jednym z typów skrytki opartej na lokalizacji. I tylko fizyczna obecność na współrzędnych opublikowanego Wydarzenia może być podstawą do zalogowania obecności. HQ docenia fakt, że keszerzy pozostają w kontakcie przy spotkaniach zdalnych. Takie towarzyskie spotkania nie spełniają zasad Wydarzenia.

Obchody 20-lecia Geocachingu

Nowa data: 20 sierpnia 2022

Obchody 20-lecia Geocachingu zaplanowano na 20 sierpnia 2022 siedzibie HQ Geocaching w Seattle, USA.

Skrytka bezlokacyjna Signal the Frog®.

Nowy termin : 31 grudnia 2022

Ponieważ COVID-19 wpłynął na wiele zaplanowanych Wydarzeń Mega/Giga w 2021 r. została podjęta decyzja o przedłużeniu dostępności tej unikalnej skrytki do 31 grudnia 2022 r. Strona skrytki zostanie zablokowana oraz zarchiwizowana 1 stycznia 2023 r.

 

Skrytka bezlokacyjna poprawy środowiska

Nowy termin: 31 grudnia 2022

Przedłużyliśmy dostępność tej unikalnej skrytki do 31 grudnia 2022 roku. Strona skrytki zostanie zablokowana i zarchiwizowana 1 stycznia 2023 roku.

 

Obchody Święta Społeczności

Nowy termin: 31 grudnia 2022

Chcemy zapewnić organizatorom elastyczność w planowaniu swoich wydarzeń związanych z Obchodami Święta Społeczności, ponieważ to wyjątkowy rodzaj Wydarzenia. Organizatorzy wydarzeń będą mogli organizować te wydarzenia do 31 grudnia 2022 r.

 

Publikowanie i serwisowanie skrytek

Obecnie w Polsce nie ma ograniczeń publikacji nowych skrytek. Jednak w razie wprowadzenia nowych obostrzeń lokalni recenzenci mogą zawiesić publikację nowych skrytek.

Recenzenci mogą także zapewnić dodatkowy czas potrzebny na rozwiązanie problemów związanych z serwisowaniem własnych skrytek.

 

Skrytki Przygodowe

Został zniesiony termin na utworzenie przyznanych serii Skrytek Przygodowych (Lab Caches). Osoby, które jeszcze nie opublikowały przyznanych serii nie muszą zwracać się do HQ o przedłużenie terminu. Jednak publikacja do końca roku 2021 może wiązać się z przyznaniem prawa do kolejnej serii.

 

Skrytki Wirtualne 2.0

Aktualny termin: 31 grudnia 2021

Termin zgłaszania do publikacji wszystkich nieopublikowanych wirtualnych skrytek z serii 2.0 obowiązuje do 31 grudnia 2021 r.