12 sposobów na zachowanie aktywności w geocachingu

Wiele osób zastanawia się jak zachowywać się w tych trudnych czasach. Postaramy się przekazać nasze sugestie w tym temacie. Chętnych odsyłam do poprzedniego wpisu.
Centrala HQ podkreśla, że rozważając aktywność geocachingową należy przestrzegać obowiązującego prawa. Zakaz wychodzenia z domu oraz brak publikacji nowych skrytek jest dotkliwy, ale czy nie ma możliwości na inną aktywność?
Inspiruj i zaplanuj następną przygodę, eksplorację, aktywizuj społeczność.
Geocaching jest wyjątkową grą nie tylko ze względu na skrytki i miejsca ich ukrycia, ale przede wszystkim na społeczność i przyjazne nastawienie osób, niezależnie w którym miejscu na świecie się znajdziesz. W nowej rzeczywistości możemy się wspierać i pomagać sobie nawzajem. Oto cztery sposoby na pozostanie w kontakcie:
1. Zainspiruj się filmem stworzonym przez włoskich geocacherów.
2. Skorzystaj z komunikatora Centrum wiadomości aby pozostać w kontakcie z innymi geocacherami.
3. Przejrzyj lokalne grupy na FB związane z naszą grą lub forma dyskusyjne.
4. Do kontaktu możesz użyć takie aplikacje jak Zoom, Skype, Google Hangouts.
Każdy może być odkrywcą i zacząć przeżywanie przygody już w swoim domu.
Nawet w domu możemy rozpocząć następną przygodę związaną z geocachingiem. Od rozwiązywania zagadek po zaplanowanie następnej wycieczki. Oto cztery pomysły na zaplanowanie w domu następnej aktywności:
1. Wybierz do rozwiązania kilka trudnych zagadek, które ostatnio nie dawały Ci spokoju.
2. Zaplanuj najbliższą wycieczkę. Możesz do tego użyć listy skrytek. Będziesz gotowy gdy nadejdzie czas.
3. Rozważ ulepszenie własnej skrytki. A może trzeba sprawdzić czy nie wymaga serwisu?
4. Dowiedz się więcej o aplikacjach, które wykorzystują tą samą technologię dostępu do wspólnych danych stworzonych przez partnerów.

Przypomnij sobie najlepsze skrytki, które odwiedziłeś
Emocje związane ze znalezieniem świetnego kesza możesz utrwalić. Przypomnij sobie niektóre z ostatnio znalezionych skrytek i opisz swoje wrażenia w logu. Teraz jest czas na nieco dłuższy wpis niż tylko TFTC. Jeśli jesteś właścicielem skrytki możesz sprawdzić czy informacje zawarte w opisie skrytki są nadal aktualne.
1. Być może w terenie zacząłeś notować swoje wrażenia w szkicach. Może już nadszedł czas aby wykorzystać swoje notatki? Wprowadzając emocjonujący wpis do logu rozważ też dodanie zdjęcia.
2. Zrób porządek w swoich przedmiotach podróżnych oraz zaloguj wreszcie te, które oglądałeś i zrobiłeś zdjęcia by je zalogować później.
3. Czy nie masz nadmiaru nieprzyznanych rekomendacji? Oznacz wszystkie skrytki, które są tego warte.
4. Czy opis własnej skrytki nie wymaga odświeżenia? Czy jest aktualny lub można dodać do niego zdjęcie?
Świat się zmienia każdego dnia. Możesz przygotować się już teraz do aktywności gdy będzie to dozwolone. Pamiętaj aby tego nie przegapić.

Comments

comments