Co zrobić, gdy skrytka wymaga serwisu

Czy kiedykolwiek znalazłeś skrytkę, która była w złym stanie? Chciałeś zgłosić, że skrzynka wymaga uwagi, ale nie wiesz, jak powiadomić o tym autora?

Jest łatwy sposób, aby pomóc Ci zdecydować, którego wpisu użyć, aby zgłosić skrytkę do serwisu.

 

Dodaj notatkę

Użyj typu wpisu Dodaj notatkę, gdy wcześniej zalogowałeś już jej znalezienie, ale chcesz dodać dodatkowe informacje. Możesz również dodać taki wpis, aby poinformować, że w skrytce zostawiłeś (lub zabrałeś) przedmiot podróżny. Innym powodem, dla którego będziesz chciał użyć funkcji Dodaj notatkę, jest sytuacja, gdy zamierzasz zdobyć skrytkę Wyzwanie, dokonałeś wpisu do fizycznego logbooka, ale nie spełniłeś jeszcze postawionych tam wymagań.

 

Nie znaleziono (DNF)

Nie możesz znaleźć niczego na współrzędnych? Po zapoznaniu się z opisem skrytki, dokładnie przeszukaj obszar poszukiwań oraz przeczytaj podpowiedź, aby upewnić się, że niczego nie przegapiłeś. Można również zapoznać się z ostatnimi logami już umieszczonymi przez innych użytkowników. Zwróć uwagę na trudność zadania. Skrytki z wysoką oceną trudności zadania mogą sprawić więcej kłopotów. Te z niską wyceną powinieneś odnaleźć w miarę szybko. Jeśli nadal nic nie znalazłeś, nadszedł czas, aby użyć wpisu Nie znaleziono (DNF).  Takie wpisy są przydatne dla autora skrytki, aby wiedzieć, czy musi sprawdzić jej stan. Wpis taki nie oznacza, że skrytki nie ma w terenie. Mówi tylko, że jej nie znalazłeś chociaż włożyłeś w jej znalezienie wystarczająco dużo wysiłku.

 

Wymagany serwis

Wpis Wymagany serwis może być użyty, gdy znajdziesz skrytkę z pełnym lub przemoczonym logbookiem lub zewnętrzny pojemnik jest uszkodzony. Jeśli znalazłeś skrytkę w kawałkach, bo dobierał się do niej dzik w poszukiwaniu pożywienia i nie jesteś pewien czy dobrze poskładałeś wszystko – w myśl zamierzenia autora. Podczas dokonywania wpisu wybierz pod okienkiem na tekst przycisk ‘Zgłoś problem’. Możesz następnie wybrać powód użycia tej opcji. Masz do dyspozycji kilka opcji, np.: ‘Logbook jest pełny’, ‘Pojemnik jest uszkodzony’, ‘Inny’. Pamiętaj aby wyjaśnić dlaczego skrytka wymaga serwisu aby dać autorowi jak najwięcej informacji o kondycji skrytki.

 

 

Wymagana archiwizacja

Archiwizacja skrytki to operacja trwała. Tak więc ta opcja wymaga rozważnego użycia. Może być użyta w szczególnych przypadkach. Przed wybraniem tej opcji rozważ skontaktowanie się autorem skrytki w celu przedstawienia swoich obaw. Użyj wpisu ‘Wymagana archiwizacja’ jeśli właściciel terenu (ale też władze lokalne lub organy ścigania) zgłosiły zaniepokojenie podczas próby znalezienia skrytki. Jeśli ukrycie lub poszukiwanie skrytki powoduje niszczenie czyjejś własności. Nie jest to opcja do powiadomienia że nie znalazłeś skrytki. Do tego służy wpis Nie znaleziono (DNF). Wpisu Wymagana archiwizacja możesz użyć gdy skrytka ma już kilka wpisów nieznalezienia oraz ‘Wymagany serwis’ a autor na to nie reaguje. Gdy dodasz wpis ‘Wymagana archiwizacja’ informację o tym otrzyma autor , ale też lokalny recenzent, który może wykonać na skrytce kolejne działania. Skrytka nie zostanie zarchiwizowana automatycznie, jest to operacja wykonywana przez uprawnione osoby.  

 

Jesteś teraz lepiej przygotowany do efektywnego korzystania z dostępnych narzędzi do dokonania właściwego wpisu, gdy natkniesz się na skrytkę, która wymaga uwagi! Możesz dowiedzieć się więcej o zgłaszaniu problemów skrytkach, sprawdzając, kiedy kesz wymaga serwisu.

Comments

comments