Elbrus od 4 Października

Wielu geocacherów dotarło na lodowy szczyt Vinson – najwyższy szczyt Antarktydy. Po osiągnięciu celu przygotowuje się teraz do kolejnego wyzwania. Już za chwilę będą zdobywali następny szczyt od samego początku. Omijając lodowe szczeliny wyzwaniem będzie szczyt na zboczach Elbrus, na umownej granicy pomiędzy Europą i Azją. Ci, co zdobywają jeszcze poprzedni etap nie mają zbyt wiele czasu. 4 października w południe UTC skończy się wyzwanie związane ze stacją bazową i szczytem Vinson. Wtedy licznik zacznie odmierzać odległość od Elbrusa.

 

 

Góra Elbrus wyróżnia się spośród pozostałych sześciu gór w rywalizacji osiągania szczytów.  Technicznie ma dwa szczyty. Dwa sąsiednie szczyty wyznaczają szczyt góry, przy czym niższy osiąga 5621 metrów, a wyższy osiąga 5642 metry. Dwa szczyty znajdują się wysoko na Kaukazie w południowej Rosji, gdzie wulkaniczna góra przyciąga alpinistów z całego świata, a także oferuje całoroczną jazdę na nartach.

 

Aby zdobyć pamiątkę stacji bazowej Elbrus musisz zdobyć 325 punktów. Następny etap do walka o szczy i wymaga zebrania 5642 punktów.

W każdym miesięcznym wyzwaniu (rozpoczynającym się w pierwszy poniedziałek miesiąca) wymaganie jest ustalane indywidualnie i zależy od wysokości zdobywanej góry. W tym miesiącu przypada Międzynarodowy Dzień Earth Cache – w drugi weekend października. Z tego powodu skrytki geologiczne przyniosą Ci najwięcej punktów – aż 750.  Oto wartości punktowe przyjęte w październiku pozwalające na zdobycie Elbrusa:

Skrytka Geologiczna (Earth Cache)

750

Skrytka Zagadkowa

600

Skrytka Letterbox Hybrydowy

550

Skrytka wielotapowa

450

Skrytka z co najmniej 10 rekomendacjami

450

Skrytka Przygodowa (Lab Cache)

350

Pozostałe typy skrytek

325

 

Za pojedyncze logowanie nie dostaniesz więcej niż 750 punktów.

Jeśli nie pamiętasz założeń tej akcji przeczytaj poprzedni artykuł

Comments

comments