Poznaj naszą Ziemię, a z okazji Międzynarodowego Dnia EarthCache zdobądź nową pamiątkę!

Już za tydzień obchodzić będziemy Światowy Dzień Earth Cache. W sobotę oraz w niedzielę, 9 i 10 października 2021 będzie niepowtarzalna okazja do zaznajomienia się z procesami geologicznymi, co zostanie potwierdzone nową pamiątką w profilu. Wszystko, co musisz zrobić to odwiedzić Skrytkę Geologiczną, wykonać zadanie oraz zalogować ten fakt w serwisie podczas weekendu. W ten wyjątkowy weekend wszystkie skrytki EarthCache będą widoczne i dostępne z poziomu aplikacji Geocaching® dla wszystkich (poza skrytkami oznaczonymi tylko dla użytkowników Premium).
Skrytki Geologiczne nie zawierają fizycznych pojemników. Zamiast tego zabiorą Cię w miejsce, które opowie Ci o wybranym procesie geologicznym. Będziesz mógł przez osobiste doświadczenie poznać coś ciekawego. Bezpośredni kontakt na dłużej zapada w pamięć niż oglądanie zdjęć w Internecie lub książce.
Zdjęcie dołączona do tego artykułu obrazuje fałdowanie skał osadowych. To co teraz jest łukiem było kiedyś płaskie, co więcej, ułożone poziomymi warstwami. Poprzez nacisk zostały odkształcone przez procesy geologiczne związane z ruchem płyt tektonicznych napierających na siebie.
Odwiedzając różne Skrytki Geologiczne poznasz wiele procesów które opowiadają o historii miejsca, które odwiedziłeś. Nawet jeśli nie jesteś geologiem to z czasem otrzymasz solidną wiedzę na temat Ziemi.

Comments

comments