Ranking zdobywców Szczytów od 1 listopada obiera nowy cel

Październik dobiega końca, a keszerzy z całego świata kończą wspinaczkę na Elbrus i przygotowują się na nową przygodę, jaka jest zdobycie najwyższej góry kontynentu afrykańskiego, Kilimandżaro. Kto jeszcze nie zdobył Elbrusa  ma czas do 1 listopada w południe UTC (godzina 13:00 czasu polskiego, czasu zimowego) aby zdobyć dwie pamiątki do profilu:  z Bazy oraz Szczytu Elbrus. Po tej dacie zdobycie pamiątki z Elbrus nie będzie możliwe bo rozpoczniemy wspinaczkę na Kilimandżaro.

Wierzchołek Uhuru znajdujący się na krawędzi wulkanu Kibo jest najwyższym miejscem góry i ma wysokość 5895 metrów nad poziom morza. Majestatycznie prezentuje się nad równinami Tanzanii w pobliżu granicy z Kenią. Dwie pozostałe kulminacje nie są już tak wysokie – Mawenzi osiąga wysokość 5150 m n.p.m.  a Shira 3940 m n.p.m. Są niższe bo swoją aktywność zakończyły dawno temu, mają wygląd bardziej stonowany w porównaniu do Kibo. Kibo sięga nieba w charakterystycznym kształcie stożka. W przeciwieństwie do dwóch niższych wulkan nie jest wymarły a uśpiony. Jednak od wielu lat nie wykryto żadnej aktywności na Kibo, więc prawdopodobieństwo, że erupcja wulkanu przerwie panujący tam spokój jest bardzo małe. Szczyt Kilimandżaro jest jedynym miejscem w Afryce , gdzie przez cały rok zalega śnieg.

Podczas tej wyprawy prawdopodobnie odwiedzisz dwa miejsca: obóz bazowy oraz szczyt góry. Aby otrzymać pamiątkę po swojej obecności w tych miejscach musisz wykazać się zdobyciem odpowiedniej ilości punktów. Od pamiątki z obozu u podnóża góry dzieli Cię jedynie 325 punktów. Aby wspominać swoją obecność na szczycie najwyższej góry Afryki musisz pokonać w listopadzie 5895 punktów.

Wartości punktowe przyznawane są wg skali, której elementy różnią się w każdym miesiącu. Poniżej przedstawiamy punktację za zdobycie odpowiednych skrytek w listopadzie potrzebnych do wejścia na Kilimandżaro:

Skrytka Zagadkowa 700
Skrytka Wieloetapowa 600
Skrytka Geologiczna 500
Skrytka Letterbox Hybrydowy 450
Skrytka Przygodowa (Lab Cache) 400
Pozostałe typy skrytek 325

 

Nie przewidziano punktów za udział w Wydarzeniach ani w Skrytkach Kamery Internetowej.

Jeśli nie pamiętasz założeń tej akcji przeczytaj poprzedni artykuł

Comments

comments