Popatrz w przeszłość , a potem zaplanuj przyszłość!

Jesteśmy już w połowie roku 2021. Czy to możliwe? Teraz jest dobry czas, aby zastanowić się nad swoimi osiągnięciami w geocachingu z pierwszej połowy roku oraz ustalenie celów na drugą połowę. Oto pięć sposobów, aby spojrzeć wstecz na swoje postępy i wyznaczyć cele na resztę roku. Czy jesteś gotowy?

1. Pooglądaj swoje statystyki.

Statystyki wbudowane w aplikację Geocaching® lub na stronie w serwisie geocaching.com są domeną konta Premium. W aplikacji możesz sprawdzić wypełnienie tabelki trudności zadania / terenu lub sprawdzić aktualny ciąg znalezień. Więcej szczegółów zobaczysz w serwisie Geocaching.com. gdzie możesz zobaczyć informacje zagregowane w sekcjach : informacje o znalezieniach (średnia w miesiącu, wg lat, wg dnia roku, typów skrytek, rozmiarów, tabela trudności zadania / terenu) statystyki dla lokalizacji domowej, odległości od lokalizacji domowej). A jeśli nie masz w tej chwili aktywnego konta Premium? Dobre statystyki zobaczysz na stronie Geocaching.pl. Warto zwrócić uwagę, że pokazywany tu zakres dotyczy niezarchiwizowanych skrytek z terenu Polski. Więc możesz dostrzec różnice w pokazywanych danych w stosunku do statystyk geocaching.com. Trzecim źródłem statystyk jest narzędzie dostępne w serwisie Project-GC. Osoby lubiące eksperymentować ze swoimi danymi statystyk mogą zwrócić uwagę na stronę My Geocaching Profile.com lub na darmowy kombajn do zarządzania swoimi informacjami związanymi z geocaching GSAK. (instrukcja). W którym miesiącu zalogowałeś najwięcej skrytek? Ile różnych typów już zdobyłeś?

2. Jeśli kręci Cię rywalizacja sprawdź ranking osiągnięć w Nauce Odkrywania. Ta kampania nabiera tempa. Z 6 miesięcy pozostało już tylko 2 tygodnie. Zabawa kończy się 11 lipca. Jeśli jeszcze nie zdobyłeś wszystkich czterech pamiątek do profilu to masz coraz mniej czasu. Ostateczny termin na zalogowanie znalezień kończy się 14 lipca. Jeśli dotychczas zdobyłeś mniej niż

300 punktów

możesz rozważyć pilnie swoją najbliższą aktywność.  Ile punktur zdobyłeś?

3. Odwiedź swoją stronę z kamieniami milowymi.

Kamienie milowe to ważne momenty w podróży geocachingu. Począwszy od pierwszego znalezienia pokazują skrytki. Na początku przyrosty są małe – pierwsze, piąte, dziesiąte, 25, 50,75,100,… potem setki, tysiące,… nawet nie zauważyłeś jak osiągnąłeś kolejny etap swojej przygody.

4. Jakie pamiątki zdobyłeś?

W swoim profilu możesz pooglądać zdobyte pamiątki. Dla ułatwienia przeglądania, jeśli już ich masz dużo , możesz je sobie posortować wg daty zdobycia lub alfabetycznie. Zobacz jakie nowe pamiątki są w planie. Dla tych co chcą wiedzieć więcej polecam zobaczenie listy wszystkich pamiątek

5. Sprawdź swój paszport Cudów Świata?

28 cudów, cztery poziomy i dwie pamiątki bonusowe. Ile już udało Ci się zebrać? Swoje osobiste osiągnięcia sprawdzisz tutaj. Swoją wycieczkę przeprowadziłeś przez Cuda Świata Starożytnego, Cuda Świata Nowożytnego (Współczesne), Cuda Natury oraz Cuda Układu Słonecznego to cztery części tej wycieczki.

Gdzie jeszcze zawędrujesz w tym roku?