Cuda Świata jeszcze się nie skończyły

.

Mamy dla Was dwa nowe poziomy do kampanii Cuda świata. Po zdobyciu 14 artefaktów otrzymasz następne 3 nowe pamiątki do profilu. Ale po kolei:

Począwszy od 24 lutego w południe (czasu UTC) geocacherzy uzyskają możliwość kolekcjonowania następnych artefaktów ukrytych w skrytkach. Planszą do gry jest cała Ziemia! Ale czy tylko? Poszybujemy do gwiazd – odkryjemy cuda Układu Słonecznego.

Przygotuj się na odkrycie wszystkich cudów na tym świecie oraz poza mim! Od Wodospadu Wiktorii w Zambii po krater jeziora na Marsie (gdzie wyląduje łazik Perseverance). Czeka na Ciebie kolejna przygoda z geocachingiem.

 

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania.

 

Co z COVID-19?

Sytuacja związana z COVID-19 jest bardzo dynamiczna i to na całym świecie. Zachęcamy geocacherów do przestrzegania lokalnych wytycznych ogłaszanych przez lokalne władze. Postępuj odpowiedzialnie. Twoje zdrowie i życie jest tu najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przyjemnej i bezpiecznej rozrywki. Akcja może być modyfikowana w trakcie, w zależności od lokalnych uwarunkowań.

 

Czy mogę zacząć zbierać Cuda Natury jeśli dotychczas nie ukończyłem poprzednich poziomów (Cuda Świata Nowożytnego i Cuda Świata Antycznego)?

Poziomy zabawy zdobywa się po kolei. Zawsze możesz rozpocząć od wcześniejszego poziomu.

 

Czy Cuda Świata są obsługiwane w aplikacji Geocaching®?

Tak! Cuda Świata są obsługiwane w aplikacji Geocaching® zarówno na platformie iOS jak i Android oraz na stronie geocaching.com. Na swoim profilu możesz sprawdzić stan postępów w zabawie. Odwiedź swój profil i wybierz pozycję Cuda Świata aby zobaczyć swoje postępy realizacji zadania. Na stronie internetowej ta funkcjonalność znajduje się w panelu użytkownika. Cuda Natury oraz Cuda Układu Słonecznego pojawi się 24 lutego w południe czasu UTC.

Nie widzę tej funkcjonalności na moim telefonie.

Aby móc wykorzystać tą funkcjonalność na swoim urządzeniu mobilnym musisz mieć zainstalowaną najnowszą wersje aplikacji Geocaching®. Odwiedź zatem Google Play lub App Store żeby zaktualizować swoją aplikację.

Na czym polega zabawa?

W skrytkach ukryte są różne cyfrowe znaczki. Zebranie ich pomoże wypełnić paszport Cudów Świata. Zebranie polega na odnalezieniu i zalogowaniu skrytki. Znajdując skrytki gromadzisz odpowiednie znaczki. Znajdź i zbierz znaczki ze Współczesnych oraz Antycznych Cudów aby zostać Odkrywcą Świata. Następnie zbierz znaczki Cudów Natury oraz Cudów Układu Słonecznego aby stać się Ostatecznym Odkrywcą.

Jak znaleźć i zebrać odpowiedni znaczek?

Zaplanuj swoje poszukiwania skrytek używając odpowiednich mechanizmów do wyszukiwania skrytek. Znaczki będą dotyczyły dwóch kategorii: Współczesne Cuda Świata i Starożytne Cuda Świata. Zanim zaczniesz zbierać Starożytne Cuda Świata musisz skompletować Współczesne Cuda Świata.
1. Do sprawdzenia które skrytki zawierają potrzebne znaczki możesz użyć filtrów.
2. Znajdź skrytkę oraz zaloguj znalezienie
3. Najpierw zbierz komplet znaczków Współczesnych Cudów Świata, a następnie rozpocznij kolekcjonowanie Starożytne Cudów Świata
4. Po zebraniu Starożytnych Cudów Świata wypełnisz swój paszport zostając Odkrywcą Świata.

  1. Następnie zbierz Cuda Natury przed zebraniem Cudów Układu Słonecznego.
  2. Śledź swoje postępy na stronie Cudów Świata.

Po wypełnieniu paszportu staniesz się Ostatecznym Odkrywcą.

Dotychczasowe ograniczenia filtrowania dostępne w pełnym zakresie dla użytkowników Premium w okresie trwania tej akcji są dostępne dla wszystkich zarówno poprzez stronę internetową geocaching.com jak i poprzez aplikację Geocaching®. Możesz obejrzeć opis skrytki aby sprawdzić którego znaczka potrzebujesz.

 

 

Skąd mam wiedzieć w których skrytkach znajdują się potrzebne mi znaczki?

Możesz filtrować skrytki w celu wyszukania takiej , która zawiera potrzebny znaczek używając filtrów przy wyszukiwaniu skrytek bądź to w aplikacji mobilnej bądź bezpośrednio w serwisie internetowym.

 

Jak mam je zebrać?

Możesz użyć standardowego wyszukiwania posiłkując się dostępnymi filtrami aby określić którą skrytkę powinieneś znaleźć aby osiągnąć założony cel. Następnie w terenie odnajdujesz skrytkę oraz logujesz jej znalezienie. Podczas przeglądu szczegółów skrytki informacja o znaczkach również będzie dostępna.

Czy logując uczestnictwo w Wydarzeniu otrzymam jakiś znaczek?

Nie, obecnie Wydarzenia nie będą zawierać znaczków do zebrania.

 

Czy skrytki Laboratorium Przygód będą zawierać znaczki?

Nie, podobnie jak Wydarzenia ten typ skrytki nie będzie zawierał znaczków.

 

Czy nowo opublikowane skrytki będą zawierały znaczki?

Wszystkie skrytki opublikowane w okresie aktywności tej kampanii będą zawierały znaczki ale tylko z kategorii Cuda Natury

Edytowałem wpis i po zmianie z notatki na znalezienie nie otrzymałem znaczka. Co mam zrobić?

Edycja typu logu nie spowoduje przyznania znajdującego się tam znaczka. Będzie to się odbywało jedynie przez nowy wpis znalezienia. Jeśli zmienisz swój dotychczasowy wpis z notatki lub nieznalezienia na znalezienie to nie oczekuj pojawienia się znaczka. W takiej sytuacji usuń swój poprzedni wpis i wprowadź nowy wpis typu znalezienie.

 

Co się stanie z przyznanym znaczkiem jeśli usunę wpis znalezienia?

Jeśli usuniesz swój wpis znalezienia znaczek powiązany ze skrytką zostanie również usunięty z Twojej kolekcji.

 

Jeśli znajdę skrytki które zawierają znaczki potrzebne do zebrania następnego poziomu nie posiadając kompletnego wcześniejszego poziomu czy będę mógł go zebrać?

Nie, nie możesz zbierać znaczków do których się nie kwalifikujesz. Aby zebrać Starożytne Cuda Świata musisz najpierw znaleźć Współczesne Cuda Świata, następnie musisz zebrać Cuda Natury zanim będziesz mógł zebrać Cuda Układu Słonecznego.

Ile znaczków można znaleźć w jednej skrytce?

W jednej skrytce może być ukryte do 4 różnych typów artefaktów. Pamiętaj że możesz zebrać tylko taki artefakt, który jest odpowiedni do odblokowanego poziomu. Jeśli zbierzesz wszystkie Nowoczesne Cuda Świata dopiero wtedy możesz rozpocząć zbieranie Cudów Świata Starożytnego. Następnie odblokujesz Cuda Natury. I tak dalej. Jeśli znajdziesz skrytkę ze znaczkiem który już wcześniej zebrałeś to nie zmieni to twojego inwentarza.

Czy wszyscy użytkownicy widzą w skrytkach te same znaczki?

Tak. Znaczki są te same, ale niekoniecznie wszyscy poprzednio znaleźli i zalogowali te same skrytki. Jeśli znalazłeś już tą skrytkę nie będziesz mógł otrzymać znajdującego się w niej znaczka.

Jakie sześć pamiątek będę mógł otrzymać?

Będą to:
Cuda Świata Współczesnego
Cuda Świata Starożytnego
Odkrywca Świata

Cuda Natury

Cuda Układu Słonecznego

Ostateczny Odkrywca

Ile znaczków muszę zebrać aby zdobyć pamiątkę do profilu?

Dla pierwszej pamiątki: Cuda Świata Współczesnego wymagane jest odnalezienie wszystkich siedmiu znaczków odpowiadających temu poziomowi.
Dla drugiej pamiątki: Cuda Świata Starożytnego wymagane jest również odnalezienie wszystkich siedmiu znaczków odpowiadających temu poziomowi.
Trzecia pamiątka, Odkrywca Świata, zostanie automatycznie przyznana po wykonaniu dwóch powyższych kroków. Następna pamiątka Cudów Natury wymaga odnalezienia wszystkich siedmiu znaczków tego poziomu. Znajdź wszystkie siedem artefaktów Cudów Układu Słonecznego aby zdobyć pamiątkę Cuda Układu Słonecznego. Automatycznie otrzymasz wtedy ostatnią pamiątkę – Ostatecznego Odkrywcy.

 

Czy mogę dołączyć do Cudów Świata w dowolnym momencie?

Tak!, Możesz zdobyć wszystkie Pamiątki o ile skompletujesz 28 znaczków odpowiadających Cudom Świata.

 

Kiedy skończy się możliwość zbierania tych znaczków?

Obecnie nie ma określonej daty końca tej zabawy. Jeśli to się zmieni to ogłosimy datę zakończenia z odpowiednim wyprzedzeniem aby wszyscy chętni mogli ukończyć to wyzwanie.

Gdzie mogę zobaczyć moje pamiątki?

Pamiątki pojawiają się na panelu użytkownika, profilu, w zakładce z pamiątkami w serwisie internetowym. Użytkownicy aplikacji mobilnych również mogą zobaczyć zdobyte zakładki w aplikacji.

Użytkownicy systemu iOS mają dostęp do swoich pamiątek z zakładki profilu w aplikacji Geocaching®. Użytkownicy systemu Android mogą uzyskać dostęp do pamiątek ze swojego profilu za pośrednictwem menu (≡) w lewym górnym rogu.

Co oznacza skrót UTC?

UTC to skoordynowany czas uniwersalny. Jest to standard czasu a nie strefa czasowa powszechnie używana na całym świecie. Następny etap kampanii promocyjnej rozpocznie się 24 lutego w południe czasu UTC czyli o godzinie 14 czasu polskiego letniego (13 czasu zimowego).

Comments

comments