Nauka Odkrywania

W bieżącym roku mija 21 lat XXI wieku. Geocacherzy to eksperci od odnajdywania i odkrywania tego co na pozór niewidoczne. Ostatnio dużo uwagi poświęcono na powszechne innowacje w zakresie Skrytek Eksperymentalnych (Adventure Lab®). Przybrały one różne trendy, od wycieczek kulinarnych, przez pokazanie lokalnych ciekawostek czy ukrycie w miejscach, w których nie można założyć skrytek tradycyjnych. Doświadczeni geocacherzy proponują przeżycie ciekawej przygody w niespotykanej lub rzadkiej dotychczas dostępnej formie.

Tradycyjny geocaching został związany z nowym trendem skrytek eksperymentalnych by dać keszerom jeszcze więcej okazji do kolejnych znalezień. Od 12 kwietnia do 11 lipca wprowadzamy promocję, podczas której będziesz miał okazję do zdobycia czterech nowych pamiątek do profilu. Podkreślamy nierozerwalność tematyki ukrytych skrytek , w tym skrytek zagadkowych z różnymi dziedzinami nauki.

 

Na czym to polega?

 

Od 12 kwietnia 2021 w południe czasu UTC do 11 lipca 2021 przy zalogowaniu różnych typów skrytek otrzymasz pewną liczbę punktów wg tabelki poniżej. Za zdobycie 300 punktów otrzymasz łącznie 4 nowe pamiątki.

 

Jak przyznawane są punkty?

 

Otrzymasz za zalogowanie:

Skrytki Eksperymentalnej (Adventure Lab Cache)

10 punktów

Dowolnej skrytka z ponad 10 punktami ulubionymi

9 punktów

Skrytki Geologicznej (Earth Cache)

8 punktów

Skrytki Zagadkowej

7 punktów

Skrytki wieloetapowej

6 punktów

Innych skrytek niż wyżej wymienione

5 punktów

(Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia na jednej skrytce to 10 punktów. Czyli Skrytka Geologiczna z 30 punktami ulubionymi to 10 punktów a nie 17)

 

Minimalna liczba punktów do zdobycia pamiątki:

 

Nauka o rakietach:

50 punktów

Geologia:

100 punktów

Nauka o środowisku:

200 punktów

Futurologia:

300 punktów

 

 

Jak znaleźć Skrytki Eksperymentalne (Adventure Lab)?

 

Tego typu skrytek nie znajdziesz na mapie obok innych skrytek. Możesz je zobaczyć w przeznaczonej do tego specjalnej aplikacji (Adventure Lab®) na system operacyjny iOS lub Android. Po pobraniu z AppStore lub Google Play:

  • Uruchom aplikację, przejdź do swojego profilu i zaloguj się na swoje konto Geocaching.
  • Zobacz na mapę, znajdź tam pobliską przygodę. Możesz też wybrać interesujący Cię scenariusz z listy. Przeczytaj opis przygody, może któraś szczególnie Cię zainteresuje.
  • Wybierz przycisk Start i przejdź do najbliższej dostępnej lokalizacji.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami w opisie. Po dojściu do odpowiedniego miejsca poznasz treść zadania do wykonania (Pytanie). Do zaliczenia potrzebujesz wprowadzić do aplikacji poprawne hasło (odpowiedź na pytanie).
  • Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi zdobywasz tą skrytkę eksperymentalną (Adventure Lab Cache) zwiększając liczbę swoich znalezień i zyskujesz punktów 10 w tabeli liderów.
  • Skrytki eksperymentalne występują najczęściej w seriach po 5 lokalizacji. Odwiedź je wszystkie. Wprowadź rozwiązanie dla każdej Lokacji, aby ukończyć Przygodę. Jako zbywca Przygody możesz ją ocenić dzieląc się swoim doświadczeniem a także informując innych czy Ci się podobało!

 

A co z COVID-19?

 

Zachęcamy geocacherów do kierowania się najbardziej aktualnymi obostrzeniami lokalnych władz i przestrzeganiem wymaganych zasad sanitarnych i zapobieganiu rozprzestrzenianiu się epidemii przy takich aktywnościach jak geocaching. Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najwyższym priorytetem.

 

Czy mogę dołączyć do wyzwania w dowolnym momencie?

 

Oczywiście! Jeśli nie zaczynasz od razu, nadal masz szansę zdobyć wszystkie cztery pamiątki, o ile zbierzesz wystarczającą liczbę punktów do 11 lipca 2021 r. Pamiętaj, aby dokonać wpisów najpóźniej do 14 lipca 2021 r.

 

Gdzie mogę zobaczyć moje pamiątki do profilu?

 

Gdy tylko zdobędziesz określoną liczbę punktów powiązana z nią pamiątka zostanie automatycznie przyznana na Twoim koncie. Pamiątki pojawią się na Twoim profilu na Geocaching.com oraz w aplikacji Geocaching® w zakładce z pamiątkami.

 

Czy nowe pamiątki zobaczę również w aplikacji Geocaching® i Adventure Lab®?

 

W aplikacji Geocaching® pojawi się nowa sekcja od dnia 12 kwietnia do 11 lipca 2021 r, w której będziesz mógł śledzić swoje postępy. W aplikacji Adventure Lab® nie zobaczysz tej funkcjonalności.

 

Jestem pewny, że nie naliczyły mi się punkty, co zrobić?

  • Punkty naliczą się jeśli dodasz odpowiedni typ wpisu. Zastosowanie najpierw wpisu notatka a później zamiana notatki na typ znalezienia nie zostanie rozpoznany.
  • Punkty będą naliczane od 12 kwietnia , południa czasu UTC (godzina 14:00 czasu polskiego letniego) . Jeśli zalogujesz znalezienie przed tą godziną to znalezienie będzie doliczane do dnia poprzedniego.
  • To samo dotyczy Szkicu , wprowadzonego przez południem UTC 12 kwietnia i przekształconym później we wpis.

 

(swoje wpisy możesz edytować obecnie tylko na stronie geocaching.com, a nie w aplikacji)

 

Co oznacza UTC?

 

Skoordynowany czas uniwersalny (UTC) jest dziś podstawą czasu cywilnego. Jest to standard czasu (nie strefa czasowa) powszechnie używany na całym świecie. Tutaj możesz przekonwertować UTC na swój czas lokalny.

 

Comments

comments