W grudniu jedziemy na Alaskę o zdobywamy szczyt Denali

Już początek grudnia i wielu geocacherów zdobyło najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro. Dla tych , którzy się jeszcze wspinają lub nie pochwalili się w logach o dokonanych osiągnięciach wysyłamy przypomnienie – ostatni moment na udokumentowanie swoich dokonań, macie czas do 6 grudnia 2021 roku w południe. To ostatnia chwila aby zdobyć obie pamiątki dla szczytu Kilimandżaro. W poniedziałek, 6 grudnia w południe UTC (godzina 14 czasu polskiego zimowego), tabela liderów Zdobywców Szczytów zostanie przestawiona do następnego wyzwania. Udamy się na Alaskę, aby zdobyć najwyższy szczyt Ameryki Północnej, Denali.

 

Na wysokości 6190 metrów ośnieżone zbocza Denali wznoszą się w przestworza, podczas gdy szczyt góry spogląda na park i rezerwat przyrody zlokalizowany poniżej. Goście z całego świata wybierają się na Alaskę, aby wspiąć się na lodowe szczyty góry i zobaczyć zapierającą dech w piersiach piękną scenerię. Góry i otaczający je park są również dobrze znane z dzikiej przyrody, dla której ten obszar to dom – naturalne miejsce zamieszkania. Jeśli odwiedzający ma szczęście, może zobaczyć z daleka karibu, łosia lub niedźwiedzia grizzly.

 

Jak dla poprzednich ekspedycji również teraz będzie dostępnych do zdobycia dwie pamiątki.

Musisz zebrać 350 punktów, aby zdobyć pamiątkę Obozu Bazowego Denali i 6190 punktów, aby zdobyć pamiątkę szczytu Denali.

 

W każdym miesiącu obowiązuje inna tabela punktowa za zalogowanie znalezionych skrytek lub skrytek przygodowych. Oto wartości punktowe obowiązujące w grudniu podczas wyprawy na najwyższy szczyt Alaski Denali:

Skrytka Wieloetapowa

750

Skrytka z przyznanymi co najmniej 10 rekomendacjami

700

Skrytka Geologiczna

600

Skrytka Zagadkowa

500

Skrytka Letterbox Hybrydowy

500

Skrytka Przygodowa (Lab Cache)

425

Pozostałe typy skrytek

350

Nie przewidziano punktów za udział w Wydarzeniach ani w Skrytkach Kamery Internetowej. Maksymalna liczba punktów za zdobycie jednej skrytki to 750 punktów.

Jeśli nie pamiętasz założeń tej akcji przeczytaj poprzedni artykuł

 

Comments

comments