Przedmioty codziennego użytku czy materiał na nowe skrytki?

Trudno przypomnieć sobie czas przed powstaniem naszej gry. W końcu minęło ponad 20 lat!  Jednak gdy na dobre zacząłeś grać typowe przedmioty gospodarstwa domowego nabierają drugiego znaczenia. Przedmiot codziennego użytku może stać się bardziej przydatny jako fant do wymiany w skrytkach lub wodoodpornym pojemnikiem nowej skrytki. Wymieniliśmy pięć typów przedmiotów, które nabierają nowego znaczenia po tym, jak zostałeś geocacherem. Czy wymienione poniżej przedmioty nadal kojarzą Ci się z ich pierwotnym przeznaczeniem?

 

 

Śniadaniówki

To, co dotychczas było pojemnikiem do przechowywania żywności, teraz sprawia, że wyzwalają się nam emocje i powracają wspomnienia. Być może przypomniałeś sobie o swojej pierwszej znalezionej skrytce a może pierwszej założonej? Niezależnie od skojarzeń pojemniki do przechowywania żywności nie są już zwykłym pudełkiem. To kontener do przechowywania skarbów. Uwaga: jeśli zdecydujesz się użyć pudełka jako obudowy nowej skrytki to upewnij się najpierw, że jest ono wodoodporne, nie zawiera resztek swojego poprzedniego przeznaczenia (np. zapachu po kremie), może wytrzymać zmienne warunki atmosferyczne i został dobrze zakamuflowany! Szklane słoiki to wyjątkowo nieodpowiednie pudełka na skrytki, w naszej strefie klimatycznej mogą spowodować niespodziewane skaleczenie po cyklu zamarzania i rozmarzania szkła pokrytego rosą.

 

Pinceta

Wygodna do wyciągnięcia drzazgi? Tak. Przydatna do geocachingu? Z całą pewnością! To małe narzędzie bardzo często znajdziesz w podstawowym wyposażeniu każdego geocachera. I nie bez powodu. Najczęściej stosowaną wielkością pojemnika jest wielkość mikro. A w takim pojemniku logbook musi być równie mały. Czasem trudno go wyciągnąć, zwłaszcza wtedy gdy papier zacznie nabierać wilgoci. Pinceta doskonale też pomaga wyciągnąć skrytkę mikro z małej dziurki. Niektórzy nawet myślą, że została stworzona do geocachingu!

 

Magnesy

Te przedmioty  z pewnością przyciągają! Magnesy są często sprawcami znacznie dłuższych poszukiwań – tych skrytek które zajęły Ci znacznie więcej czasu niż powinny. Niezależnie od tego, czy zabezpieczają podstępne skrytki rozmiaru nano (mniejsze niż mikro) czy większy pojemnik ze specjalnym kamuflażem to  po znalezieniu skrytki z magnesem raczej nie myślisz o ich pierwotnym zastosowaniu!

 

Odblaski

Czy to elementy znaków drogowych, słupków ze wskazaniem odległości  czy początek szlaku dla ukrytej skrytki nocnej??! Nie wszystkie odblaski prowadzą do skrytek nocnych i nie wszystkie skrytki nocne używają odblasków. Ale często po znalezieniu wypasionego pojemnika na końcu szlaku odblasków może Ci się z tym kojarzyć.

 

Pluszaki – pojemniki po musujących suplementach diety

Plastikowa butelka po witaminach, tubka z pastylkami na receptę, a nawet puszka po cukierkach –  wszyscy znaleźliśmy skrytkę której kontenerem był jeden z tych przedmiotów.  Przyjmowanie swojej codziennej multiwitaminy może służyć jako świetne przypomnienie, aby znaleźć czas na znalezienie skrytki… na wypadek, gdybyś zapomniał o ciągłości w geocachingu!