Skrytki Przygodowe na mapie aplikacji mobilnej

Aplikacja Geocaching® stała się jeszcze bardziej przygodowa! Użytkownicy Premium na mapie w aplikacji mobilnej zobaczą od dzisiaj pineski startowe scenariuszy Skrytek Przygodowych (Lab Cache).

 

Serie Skrytek Przygodowych zabiorą Cię na fizyczne wycieczki do odkrycia wirtualnych miejsc, pozwalają zachować wymagany pandemią dystans polowania, by odkryć zabawne historie, rozwiązywać zagadki i odkrywać nowe miejsca. Od wycieczki samochodowej wzdłuż malowniczej autostrady, poprzez zwiedzanie dalekich krajów po odkrywanie tajemnic własnego miasta – każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto użytkownicy Premium ciągle dodają nowe scenariusze.

Od teraz dla użytkowników Premium dostępna jest dodatkowa funkcjonalność pokazująca na mapie w aplikacji mobilnej punkty startowe Skrytek Przygodowych. Co więcej , dodatkowe pineski stały się elementem wyszukania i filtrowania – czyli planowania bezpośrednio z aplikacji mobilnej. Pozostali użytkownicy utrzymują dotychczasową funkcjonalność zdobywania Skrytek Przygodowych z dedykowanej aplikacji Geocaching Adventure Lab®.

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

 

Czym jest aplikacja Adventure Lab®?

Aplikacja Geocaching Adventure Lab® to aplikacja firmy Geocaching HQ, która umożliwia granie i udostępnianie wyjątkowych Skrytek Przygodowych. Aplikacja Adventure Lab® prowadzi użytkowników przez proces znajdowania wskazówek, rozwiązywania zagadek i logowania Skrytek przygodowych dla każdej lokalizacji osobno. Żeby z niej skorzystać musisz zalogować się w aplikacji używając swojej nazwy użytkownika oraz hasła takiego samego jak do strony geocaching.com. Zbliżając się do wyznaczonej lokalizacji na wymaganą odległość zostaniesz poproszony o odpowiedź na zadane pytanie, najczęściej związane z tym miejscem. Udzielenie poprawnej odpowiedzi zwiększy liczbę znalezień skrytek.

 

Aplikację Adventure Lab® możesz pobrać tutaj. To stosunkowo nowy produkt, który wciąż się rozwija i ewoluuje. Aktualizacje będą pojawiały się regularnie wraz z wprowadzeniem do gry następnych innowacji i udoskonaleń. Pomysły na możliwe kierunki rozwoju były przedstawione w odpowiednim wątku na forum.

 

Nie widzę pineski serii Skrytek Przygodowych na mojej mapie w aplikacji mobilnej.

Pineski serii Skrytek Przygodowych widoczne są na mapie w aplikacji mobilnej tylko dla Użytkowników Premium. Pozostali użytkownicy nadal mogą szukać Skrytek Przygodowych korzystając z dedykowanej do tego aplikacji. Serie Skrytek Przygodowych na mapie reprezentuje nowa ikonka pineski, dzięki czemu będzie łatwiej je zlokalizować lub nie przeoczyć. Nowa ikonka symbolizuje balon z koszem:

 

Uwaga: aby po raz pierwszy załadować pineski serii Skrytek Przygodowych musisz się wylogować z aplikacji mobilnej i ponownie się zalogować. Dotyczy to tak aplikacji w wersji na iOS jak na Android.

Możesz także filtrować serie Skrytek Przygodowych w aplikacji Geocaching®, wybierając najpierw Filtry → Typ → Inne → wybierz Skrytki Przygodowe. Aby dowiedzieć się więcej o filtrowaniu pod kątem Skrytek Przygodowych, zobacz „Jak filtrować tylko pineski Skrytek Przygodowych” poniżej.

Aplikacja Adventure Lab® wciąż się rozwija, a nowe serie Skrytek Przygodowych są dodawane przez cały czas. Jeśli w pobliżu nie ma żadnej z nich, sprawdź ponownie za jakiś czas, czy nie pojawiły się w Twojej okolicy!

 

Jeśli chcesz stworzyć własną serię Skrytek Przygodowych zgłoś taką chęć tutaj.

 

Na mojej mapie widzę tylko jedną lokalizację dla Skrytek Przygodowych. Czy to jest poprawne?

Tak, na mapie w aplikacji mobilnej pokazywana jest tylko początkowa lokacja każdej serii Skrytek Przygodowych. Użytkownicy Premium wybierając pineskę na mapie w aplikacji mobilnej przełączą się automatycznie do odpowiedniej serii Skrytek Przygodowych w dedykowanej do tego aplikacji, w której będą kontynuować wybraną serię..

 

Jak filtrować tylko pineski Skrytek Przygodowych?

Keszerzy mogą filtrować serie Skrytek Przygodowych w aplikacji Geocaching®, przechodząc do opcji Filtry → Typ → Inne → wybierz Skrytki Przygodowe.

Jeśli filtry są w domyślnej pozycji (wszystkie wybrane) lub jeśli filtry są zresetowane, pineski serii Skrytek Przygodowych zostaną wyświetlone na mapie.

 

Serie Skrytek Przygodowych nie posiadają atrybutów takich jak pozostałe skrytki. W szczególności nie posiadają pojemnika, nie posiadają wielkości pojemnika, nie należą do promocji Cudów Świata. Jeśli równocześnie wybierzesz filtr pokazywania tylko serii skrytek przygodowych oraz w tym samym czasie wybierzesz filtr rozmiaru skrytki to wynik wyszukiwania nie zwróci żadnych wartości. To samo dotyczy akcji promocyjnej „Cuda Świata”

 

Co się stanie po zaliczeniu jednej lokalizacji Skrytki Przygodowej?

 

Każda poprawnie udzielona odpowiedź dla Skrytki Przygodowej ma taki skutek jak zalogowanie znalezienia innego typu skrytek. Zwiększy licznik znalezionych skrytek.

Ikonka pineski serii Skrzynek Przygodowych po zaliczeniu wszystkich lokalizacji z serii zmieni się na znają ikonkę uśmiechniętej buźki. Jeśli nie wszystkie Skrytki Przygodowe w serii zaliczysz na mapie pozostanie ikonka z balonem.

 

Czy Skrytki Przygodowe zliczają się do moich statystyk?

 

Tak, pod warunkiem, że jesteś zalogowany do aplikacji Adventure Lab® za pomocą tego samego konta które używasz w serwisie Geocaching. Pojedyncze Skrytki Przygodowe używane są w statystykach użytkowników Premium tylko w takich statystykach: chronologia znalezień, typy skrytek i kamienie milowe geocachingu. Należy pamiętać że czas zalogowania Skrytki Przygodowej nie jest czasem lokalnym który jest używany dla zalogowania innych typów skrytek. Skrytki Przygodowe nie wliczają się do statystyk dotyczących typów pojemników, poziomów trudności zadania i terenu, odległości od współrzędnych domowych ani map znalezionych skrytek.

Ponadto zalogowanie Skrytki Przygodowej nie przyzna pamiątki za odwiedzenie nowego kraju.

 

Czy Skrytki Przygodowe można zobaczyć na mapie w serwisie internetowym Geocaching.com?

Nie, Skrytki Przygodowe nie są dostępne do oglądania na mapie w Geocaching.com.

 

Czy mogę dodać serie Skrytek Przygodowych do listy?

W tej chwili użytkownik nie może dodawać serii Skrytek Przygodowych do listy. Jeśli wyświetlane są pineski serii Skrytek Przygodowych i wybrana jest opcja „Dodaj wszystko do listy”, to do listy zostaną dodane tylko pozostałe skrytki.

 

Czy mogę dodać osobistą notatkę Skrytki Przygodowej?

Nie ma takiej funkcjonalności. Dla Skrytki Przygodowej nie można dodać własnej notatki.

 

Czy mogę dodać Skrytki Przygodowe do Pocket Queries?

Obecnie nie ma takiej funkcjonalności.

 

Czy za zalogowanie Skrytki Przygodowej zdobędę kolejny etap w akcji promocyjnej „Cudów Świata”?

Nie, Skrytki Przygodowe nie przyznają punktów w tej promocji.

 

Jeśli zaloguję Skrytkę Przygodową czy zdobędę punkty na mojej tablicy wyników za pamiątkowe wyzwanie Nauka Odkrywania?

Tak, ukończone Skrytki Przygodowe zapewniają 10 punktów do Twojej tabeli liderów. Dowiedz się więcej o wyzwaniu Nauka Odkrywania.

 

Jeśli jestem autorem nowej serii Skrytek Przygodowych czy pojawi się ona na mapie?

Tak! Własne serie Skrytek Przygodowych są wyświetlane na mapie aplikacji Geocaching® z pinezką na mapie w taki sam sposób, jak posiadane skrytki.

Comments

comments