Właśnie wylądowała nowa Pamiątka do profilu!

Na Marsie wylądował Łazik Perseverance, a wraz z nim pojawiła się nowa pamiątka! Łazik został oznaczony kodem śledzenia przedmiotu podróżnego (TB), który po znalezieniu a następnie po zalogowaniu przyzna Ci specjalną Pamiątkę do twojego profilu. Oprócz tego prezentu z przyjemnością ogłaszamy wprowadzenie naszej własnej strony internetowej łazika marsjańskiego HQ Geocaching! Poczytaj o historii geocachingu w kosmosie i dowiedz się, jak zarejestrować ten przedmiot podróżny.

18 lutego 2021 roku Łazik Perseverance Rover NASA wylądował na Czerwonej Planecie. Obecnie rozpoczyna misję zbierania próbek powierzchniowych i testowania nowych technologii, które pomogą w przyszłych eksploracjach Marsa przez roboty i ludzi. Jedną z czynności , którą wykonuje łazik jest kalibracja kamer i tu właśnie pojawia się geocaching!

Specjalny kod został nadrukowany na jednocalowym, unikalnym, szklanym dysku, który jest elementem kalibracji kamer łazika. Kamery i inne narzędzia łazika używają kalibracji do określania dokładnych kolorów, jasności, ostrości i innych informacji. Element jest przeznaczony specjalnie dla aparatu SHERLOC WATSON. Instrument SHERLOC to spektrometr na ramieniu łazika, który wykorzystuje światło lasera do klasyfikowania minerałów i wyszukiwania związków organicznych. WATSON, jego system kamer pomocniczych, jest używany do obrazowania inżynierskiego, operacyjnego i naukowego na powierzchni Marsa.

Ponieważ kod śledzenia nadrukowanego przedmiotu podróżnego znajduje się w polu kalibracji aparatu WATSON, po wylądowaniu łazika na Marsie, aparat zrobi zdjęcie samego kodu śledzenia i wyśle ​​to zdjęcie z powrotem na Ziemię. Możesz zarejestrować Mars Perseverance Rover, znajdując kod na przesłanym zdęciu. Łazik już wylądował ale zrobienie zdjęcia i przesłanie go na Ziemię może zająć trochę czasu, nawet liczonego w tygodniach. W tej chwili TB jest zablokowany do edycji aż do momentu pojawienia się przesłanego zdjęcia.

Po zalogowaniu TB zdobędziesz nową Pamiątkę do swojego profilu. Będziesz mógł wspominać pierwsze międzyplanetarne podróże przedmiotu podróżnego!

Podróże kosmiczne mogą być trudne, a misje nie zawsze przebiegają zgodnie z planem, z tego powodu dokładna data kalibracji kamery nie została ustalona. Możesz obserwować  przyszłe informacje dotyczące pracy łazika na Marsie aby w końcu zobaczyć spodziewane zdjęcie z kodem ale możesz też dodać przedmiot podróżny do obserwowanych, po otrzymaniu notyfikacji będziesz wiedział, żeby zacząć działać.

Comments

comments