Ważna inicjatywa porządkująca środowisko

Jeśli przyczynisz się do poprawy środowiska to podczas świętowania 20-lecia Geocachingu masz okazję do zalogowania w roku 2021 unikalnego typu Skrytki Nieumiejscowionej.

Z radością ogłaszamy: GC8NEAT Przyczyń się do poprawy środowiska naturalnego. Skrytka należy do Centrali HQ i stanowi niepowtarzalną okazję do zrobienia czegoś pożytecznego z zyskiem dla środowiska i ochrony przyrody w bezpieczny dla Ciebie sposób.

Wszyscy wiemy, że pandemia pokrzyżowała plany lub przesunęła na później kilka zaplanowanych rzeczy. Wielu z nas brakuje aktywności CITO. Nie odbywają się Wydarzenia Mega / Giga, które miały być okazją do zdobycia jedynej oficjalnej Skrytki Nieumiejscowionej GC8FROG. I chociaż został wydłużony o cały rok 2021 okres dostępności tej skrytki to nie jest pewne czy każdy zainteresowany geocacher na świecie będzie miał okazję ją zalogować. Druga Skrytka Nieumiejscowiona GC8NEAT daje więcej możliwości do jej zdobycia.

Będzie dostępna do zalogowania od 6 lutego 2021 do 31 grudnia 2021. Po tym terminie zostanie zablokowana do edycji.

Oto warunki, które musisz spełnić aby ją zalogować.

  1. Dołącz jedno zdjęcie siebie (lub przedmiotu osobistego) na którym pokażesz swój wysiłek na rzecz poprawy środowiska naturalnego.
  2. Powiedz gdzie to miało miejsce (np. nazwa miasta)
  3. Opcjonalnie – możesz umieścić więcej zdjęć z innych takich akcji. Zachęcamy ponadto do podzielenia się opowieścią o tym dokonaniu.

Do dnia 6 lutego listing jest zablokowany do edycji, więc masz kilka tygodni do zaplanowania swoich aktywności. Możesz udokumentować swoją indywidualną aktywność albo aktywność swojej grupy, ale pamiętaj o lokalnych ograniczeniach wynikających z COVID-19. Możliwości masz praktycznie nieograniczone. Poniżej podpowiadmy kilka pomysłów:

  1. Pozbieraj śmieci podczas spaceru po okolicy
  2. Dołącz do grupy która usuwa szkodliwe rośliny (barszcz Sosnowskiego)
  3. Posadź drzewo. A może nawet kawałek lasu?
  4. Rozważ pomoc w porządkowaniu parku

Pochwal się w jaki sposób dotarłeś w miejsce akcji. Jeśli wykorzystujesz ekologiczny transport (jazda na rowerze, chodzenie, narty), możesz czuć się dodatkowo doceniony.

Oprócz zdobycia ikonki Skrytki Nieumiejscowionej otrzymasz również specjalną Pamiątkę do Profilu. Jesteśmy ciekawi co wymyślisz i jak to udokumentujesz.