Jak łatwiej uzupełnić matrix D/T?

Rok 2020 niedawno się rozpoczął, wraz z postanowieniami realizacji ambitnych celów a już mamy listopad. Jeśli postanowienie noworoczne związane było z uzupełnieniem tabeli trudności zadania i terenu to mamy dla Ciebie przydatne narzędzie. Funkcjonalność dostępna jest dla członków Premium, bo dla tych użytkowników dostępne są wbudowane statystyki.

Niezależnie czy dopiero zaczynasz przygodę z geocachingiem czy znalazłeś już wszystkie kombinacje trudności zadania i terenu będziesz mógł łatwiej wyszukać nieznalezione skrytki o konkretnej, zadanej kombinacji.

Jak to działa?
1. Odwiedź zakładkę statystyki na swoim profilu w serwisie Geocaching.com
2. Przewiń stronę w dół aż dojdziesz do sekcji „Trudność zadania i terenu skrytek znalezionych przez użytkownika”
3. W tabelce, na przecięciu wartości Terenu i Trudności widzisz liczby. Jeśli klikniesz w jedną z nich zostaniesz przekierowany na wynik wyszukania odpowiednych skrytek o zadanych parametrach trudności i terenu które znajdują się w okolicy.
4. Wyniki wyszukania zostaną wyświetlone w formie listy. Pozycje możesz zapisać na własną listę i wyeksportować do GPX. Zapisane Listy synchronizują się pomiędzy serwisem a aplikacją Geocaching®, również możesz je wykorzystać do użytku bez dostępu do Internetu. Zwróć uwagę ze na liście zobaczysz skrytki o wybranej kombinacji w stosunku do Współrzędnych domowych. Jeśli dana kombinacja jest mało popularna to możesz zobaczyć skrytki nawet z innego państwa.
5. A po co te powyższe punkty? Oczywiście do znalezienia wybranych skrytek.

Jeśli już masz zebrane wszystkie różne kombinacje Trudności i Terenu wyświetli się pod tabelką przycisk „Wypełnij swoją tabelę jeszcze raz”. W wyniku zobaczysz wynik wyszukania skrytek o trudności takiej które mają obecnie najniższą liczbę punktów w wyświetlanej powyżej tabeli.
Wyświetlony wynik możesz zawęzić używając filtrów, takich jak typ skrytki, lokalizacja, rozmiar pojemnika…
Do końca roku pozostało półtorej miesiąca. Możesz zmierzyć się z poniższymi wyzwaniami – celami do osiągniecia:
1. Wybierz sobie kolumnę lub wiersz z tabelki którą spróbujesz wypełnić. Większa wartość Terenu to lepsza kondycja fizyczna, większa wartość Trudności oznacza ćwiczenie umysłu.
2. Możesz popracować nad zwiększeniem średniej wartości średniej wartości zadania lub terenu.
3. Ta propozycja wyzwania jest inna niż powyższe. Otóż zapomnij o tych wszystkich liczbach i po prostu baw się dobrze przy szukaniu skrytek w terenie!
Mamy nadzieję, że przedstawione mechanizmy wyszukiwania zainspirują Cię do aktywnego poszukiwania nowych skrytek. W tym trudnym czasie pamiętaj o wytycznych związanych z Covid-19 podczas keszowania.
A co jeśli nie posiadasz konta Premium?
Są inne narzędzia używające API udostępnione developerom przez Groundpeak.
Najprostszym jest Project GC, który w serwisie https://project-gc.com/ProfileStats/ okazuje różne statystyki. O ile użytkownik sobie tego nie zastrzegł strona wyświetla m.in. sekcję „Kombinacje trudności zadania i terenu” gdzie wyświetla się podobna tabelka. I tutaj też, w zależności od wykupienia lub nie konta Premium masz do dyspozycji co najmniej narzędzie DT Matrix do wyszukania odpowiednych skrytek o kombinacji Trudności i Terenu, których nie masz zdobytych do wypełnienia tabelki, dla zadanego obszaru lokalizacji. Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma narzędziami? Pierwsze jest aktualizowane na bieżąco, można zrobić z nich listę skrytek, drugie w najgorszym przypadku pokaże statystyki aktualizowane raz w tygodniu. Project-GC dla opcji Premium umożliwia też wyszukiwanie brakujących skrytek do kolejnej pętli, czyli kolejnego pełnego zestawu wypełnienia tabelki 81 kombinacji.

Comments

comments