Nowa pamiątka: Dzień udostępnienia Sygnału GPS

Rok 2020 jest szczególnym rokiem dla geocachingu, ponieważ to 20 rocznica udostępnienia technologii GPS, która jest wykorzystywana przez ludzi na całym świecie do bezpiecznego przemieszczania się ale też do rekreacji. Wszystko to było możliwe dzięki wydarzeniom, które miały miejsce 2 maja 2000 r. jak nazywają to keszery, Blue Switch Day.

Przed tym dniem technologia GPS była dostępna w ograniczonym zakresie. Sygnał GPS był szyfrowany i umożliwiał odczytywanie lokalizacji z bardzo dużym błędem. 2 maja 2000 r. rząd USA wyłączył szyfrowanie i udostępnił technologię dokładnego odczytywania pozycji dla każdego zainteresowanego. Dało to powszechnie ogromne możliwości, z których jedna to geocaching. Okrągła 20. Rocznica jest powodem do świętowania. Z tego powodu prezentujemy nową Pamiątkę do Profilu z okazji Dnia udostępnienia Sygnału GPS.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób aktywność fizyczna poza domem nie jest dzisiaj możliwa. Wprowadzone przez władze środki ostrożności związane ze stanem zagrożenia epidemicznego lub ewentualna kwarantanna nie pozwoliłyby wszystkim do aktywnego keszowania dokładnie 2 maja, tak jak to było planowane. Ze względu na te okoliczności a także dla podkreślenia jak ważne to było wydarzenie zapadła decyzja o wydłużeniu okresu, w którym można zdobyć pamiątkę. Będzie dostępna od 2 maja do 31 grudnia 2020

Począwszy od 2 maja do końca roku zdobędziesz Pamiątkę Dzień udostępnienia Sygnału GPS logując znalezienie skrytki, uczestnictwo w Wydarzeniu lub odkrywając Skrytkę Przygodową.

Comments

comments