Geocaching a COVID19

Coronavirus (COVID-19) ostatnio zmienił nam życie. Zamknięte szkoły, instytucje kultury, zamknięte niektóre zakłady pracy. Niektórzy dotkliwie odczuwają brak spotkań z własnego wyboru lub z powodu kwarantanny. Sytuacja jest poważna i poważnie należy do tego tematu podejść aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa poprzez ograniczenie kontaktów między osobami. Epidemia to nie tylko liczby w statystykach. To osoby, których życie jest zagrożone. Należy ograniczyć ryzyko zarażenia się jednej osoby od drugiej tak tylko jak to jest możliwe.
Mając to na uwadze Centrala HQ Geocaching zwróciła uwagę na społeczny aspekt naszej zabawy. Ponieważ sytuacja COVID-19 szybko ewoluuje na całym świecie Centraka HQ wzywa wszystkich organizatorów i uczestników Wydarzenia do priorytetowego potraktowania bezpieczeństwa siebie i uczestników. Do wszystkich przyszłych Wydarzeń została dodana notatka o następującej treści:
Rozumiemy, że dla wielu osób geocaching jest szczególnie ważną czynnością w tym trudnym czasie. Jest to sposób na wyjście na zewnątrz i bycie aktywnym przy jednoczesnym przestrzeganiu standardów zalecanych przez służbę zdrowia. Chcieliśmy podzielić się tym, co robimy w centrali w odniesieniu do COVID-19. W siedzibie Geocaching mamy możliwość pracy z domu. Społeczność jest dla nas najważniejsza więc teraz wszyscy pracujemy aby wspierać geocacherów takich jak Ty. Wielu z was napisało już do Centrali z pytaniami na temat przyszłych Wydarzeń. Aktywnie współpracujemy z organizatorami Wydarzeń Mega i Giga aby przełożyć terminy wydarzeń na przyszłość. W przypadku Wydarzeń i spotkań CITO organizatorzy powinni skonsultować się z lokalnymi władzami, aby zrozumieć wytyczne dotyczące zgromadzeń osób. Zasadniczo Centrala HQ pozostawia decyzję organizatorom Wydarzenia o realizacji spotkania. W niektórych regionach recenzenci – wolontariusze mogą zawiesić publikowanie nowych wydarzeń i / lub wycofać lub zarchiwizować już opublikowane Wydarzenia zgodnie z aktualną sytuacją. Chcemy także zapewnić elastyczność organizatorom, którzy muszą zmienić termin swoich opublikowanych Wydarzeń związanych z Obchodami Społeczności z powodu obaw związanych wirusem. Pod listingiem Wydarzenia zamieściliśmy notatki, aby umożliwić proces zmiany harmonogramu. Ponadto planujemy przenieść nasze nadchodzące wyzwanie związane z pamiątkami do profilu (Memory Lane) z 6 kwietnia na 4 maja. Będziemy nadal monitorować wskazówki dotyczące COVID-19, a także Wasze opinie, gdy minie już kwiecień tego roku. Naszym celem jest promocja, która będzie zabawna i bezpieczna. Będziemy nadal monitorować sytuację i dokonywać wszelkich niezbędnych zmian, aby promocja była jak najbardziej integralna. Następne informacje w tym temacie będą publikowane na kanałach mediów społecznościowych.
Stanowisko Centrali, widziane przez pryzmat lokalny, zza oceanu, nie podejmuje sztywnych decyzji ale pozostawia ostateczne decyzje do podjęcia organizatorom oraz lokalnym recenzentom. Z tego umocowania recenzenci ogłosili oficjalne stanowisko w tej sprawie:
W związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną polscy recenzenci zawieszają publikację eventów planowanych do końca kwietnia 2020. Organizatorów eventów zaplanowanych na marzec prosimy o odwołanie spotkań. W tym celu prosimy opublikować log ogłoszenia (announcement) z informacją o odwołaniu spotkania, a następnie zarchiwizowanie go najpóźniej do dnia 20.03.2020 r. Po tym czasie strona eventu zostanie zarchiwizowana przez recenzenta. Decyzję o eventach kwietniowych podejmiemy do końca marca (może ona dotyczyć archiwizacji lub przesunięcia na inny termin).
Epidemia pokazuje nam jak każdy z nas jest wobec niej bezsilny. I wszyscy jesteśmy zależni od rozważnego zachowania innych. W tych trudnych czasach musimy zachować dystans wobec siebie. Uszanujmy wprowadzone ograniczenia i przeczekajmy ten czas.
A co w tym czasie robić zamiast? Kilka pomysłów już padło:
• Rozwiązać zagadki aby je podjąć w przyszłości
• Zapoznać się z metodami ukrywania informacji do zrobienia nowej zagadki
• Sprawdzić czy własne Skrytki nie wymagają serwisu
• Zaplanować spełnienie Challenge
• Zaprojektować GeoArt
• Wykonać kreatywne maskowanie do nowej Skrytki
• Pomyśleć o własnym Earth Cache albo o scenariuszu WherIGo
• Zaprojektować pieczątkę dla Letterboxa lub wzór drewniaka
Czy na wszystko wystarczy czasu?

Comments

comments