12 zaleceń dla umysłu, ciała i duszy podczas szukania skrytek

Geocaching oferuje niezliczone inspiracje do poprawy warunków i kondycji własnego umysłu, ciała i duszy. Często jesteśmy tak skoncentrowani na znalezieniu następnej skrytki, że nie cofniemy się nawet o krok przełamując kolejne bariery. Poczuj się pobudzony, zainspirowany, i zmotywowany do odnalezienia następnej skrytki z poniższymi 12 zaleceniami.

 1. Wyjaśnij obserwującej Cię osobie co robisz. Jesteś w lepszym kontakcie ze swoimi znajomymi o ile dzielisz z nimi wspólne pasje. Jeśli zauważysz, że ktoś patrzy dziwnie na Ciebie zaglądającego pod ławkę w parku uśmiechnij się i wyjaśnij co robisz. Są szanse, że zainspirujesz kogoś aby sam wyruszył na poszukiwania skrytek.
 2. Szanuj Matkę Ziemię. Zanim wyruszysz na poszukiwania skrytki weź ze sobą torbę na śmieci i zabierz ze sobą to, co Ciebie razi na trasie. Zbieranie po drodze śmieci to tylko jeden z wielu sposobów na przywrócenie jej naturalnego stanu. Ziemi, która jest planszą naszej gry. Gdy to już nie wystarcza możesz przenieść się na wyższy poziom. Weź udział w wydarzeniu CITO (Cache in Trash Out®).
 3. Poznasz nowe hobby. A jakby tak spróbować czegoś nowego? Jazda na rowerze, pływanie łódką, wędrówki w rakietach śnieżnych to ciekawe i nietypowe metody dotarcia do skrytki. Jeśli nie lubujesz się w takich sposobach przemieszczania się pomyśl o połączeniu geocachingu z fotografowaniem, odkrywanie okazów przyrodniczych, obserwacją ptaków.
 4. Używaj swojego umysłu. Skrytki zagadkowe to świetny sposób na trening własnego mózgu. Badania wykazały, że utrzymanie aktywności umysłu przez rozwiązywanie łamigłówek może wpłynąć na zwiększenie długości życia, lepszej jakości życia oraz ograniczyć negatywne skutki starzenia.
 5. Kontrolowany wysiłek. Endorfiny, utrata masy ciała, zwiększenie energii, mocniejsze kości i mięśnie to tylko niektóre z zalet tej gry. Jeśli zdarza Ci się podejmować skrytki z samochodu – zainteresuj się takimi, które oznaczone są większą trudnością terenu (T4 / T5). Znajdź skrytkę w trudnym terenie. Albo skrytkę o dużej trudności zadania ale dostępnej dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 6. Nie zapomnij o zabraniu zdrowej przekąski. Łatwo jest zabrać ze sobą słodki batonik lub puszkę napoju gazowanego. Zdrowe przekąski dostarczają energii znacznie dłużej. Zdrowe i smaczne – mogą to być obrane marchewki, masło orzechowe, jabłka, orzechy.
 7. Słuchasz muzyki? Nie ma nic lepszego jak wejście w swoje ulubione rytmy podczas szukania skrytki. Jak pokazują badania przeprowadzone na Uniwersytecie Harvard słuchanie muzyki przynosi wiele korzyści, w tym poprawa nastroju, zmniejsza stres, zwiększa świadomość umysłową.
 8. Zabierz ze sobą butelkę z wodą mineralną. Pamiętaj o wodzie! Twoje ciało używa wody do wszystkiego. Do regulacji temperatury, do utrzymania funkcji organizmu. Ponieważ Twoje ciało traci wodę w okresie, kiedy masz podwyższone tętno ważne jest aby się nie odwodnić podczas gry.
 9. Zabierz ze sobą bliską osobę. Wspólne spędzanie czasu z rodziną i bliskimi to sposób na osiągnięcie szczęścia. Następnym razem gdy zastanawiasz się nad samodzielną wyprawą po kesza zaproś na wycieczkę bliską sobie osobę i podziel się swoim doświadczeniem.
 10. Zostaw w skrytce coś specjalnego. Niespodzianka! Jeśli pozostawisz w skrytce jakiś specjalny drobiazg z pewnością wywołasz uśmiech na twarzy następnego geocachera. Mogą to być karty upominkowe, jakiś gadżet lub coś wykonanego ręcznie.
 11. Dokonaj później wpisu do logbooka. Oprócz dokonania wpisu do logbooka pomyśl o swoim doświadczeniu. Z kim się spotkałeś? Co widziałeś? Jak się potem czułeś?
 12. Nie zapomnij o oddychaniu! Wybierz skrytkę w spokojnej i cichej okolicy. Po dokonaniu wpisu do logbooka poświęć pięć minut aby posiedzieć w ciszy z zamkniętymi oczami i bądź świadomy własnego oddechu. Doceń piękne otoczenie , przygodę, którą właśnie przeżyłeś i uroki przebywania na dworze.

Oczywiście możesz mieć własne przemyślenia na temat naszej gry i sam możesz rekomendować inne aspekty zabawy

Comments

comments