Cztery wskazówki dotyczące ukrywania dobrej jakości skrytek

W ciągu ostatnich 18 lat geocaching rozwijał się od dnia ukrycia pierwszej skrytki w lesie w Oregano w USA do ponad 3 milionów ukrytych na całym świecie skrytek. Obecnie rocznie w grze uczestniczy 3 miliony aktywnych użytkowników. W ostatnim roku Wolontariusze – Recenzenci opublikowali średnio 8 085 skrzynek tygodniowo. Niesamowite! Dzięki Wam za to!

Ten wzrost oznacza, że w prawie dowolnym miejscu na świecie możesz znaleźć skrytkę blisko miejsca, gdzie się obecnie znajdujesz. Ale oznacza to że w niektórych miejscach nasycenie skrytek staje się duże. Dotyczy to szczególnie dużych miast. Trudno czasem znaleźć miejsce, aby umieścić nową skrytkę, aby zachować regulaminową odległość od innej skrytki.

Wraz z rosnącą liczbą skrytek i geocacherów warto się upewnić że powstające skrytki są satysfakcjonującej, wysokiej jakości. Zdajemy sobie sprawę, że każdy na swój sposób może interpretować co oznacza „wysoka jakość”? Możesz przeczytać poniższe rady aby inny mogli cieszyć się i docenić Twoją skrytkę:

  1. Zanim założysz własną skrytkę najpierw znajdź trochę skrytek innych geocacherów. Dzięki temu możesz się przekonać jak bardzo różne mogą być pomysły na maskowania i sposoby ukrycia. Zanim założysz własną zachęcamy do znalezienia co najmniej 20 innych skrytek.
  2. Pomyśl skrytkach, które Ci się podobały. Co doceniłeś? Miejsce ukrycia? Sposób maskowania? Ciekawy opis skrytki? Może umiesz zrobić coś podobnego? A może dodasz od siebie coś kreatywnego?
  3. Upewnij się że ukryta skrytka przetrwa długo, niezależnie od pogody, pory roku, otoczenia, natężenia ruchu. Czy logbook i zawartość jest odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią? Lepiej użyć szczelnego pojemnika niż torby foliowej.
  4. Czy dbasz o założoną skrytkę? Zastępujesz pełny lognook nowym? Reagujesz na zgłoszenia ‘Need Maintenance’? Pamiętaj, że na swoim profilu masz narzędzie ułatwiające serwisowanie własnych skrytek.

Możesz zobaczyć które skrytki polecają inny geocacherzy patrząc na liczbę przyznanych punktów ulubionych. Wartość tą można znaleźć na stronie skrytki ale też na liście wyszukiwani. Punkty mogą przyznawać użytkownicy posiadający konto Premium. Za każde 10 znalezionych skrytek mogą wyróżnić jedną. Bardzo przydatna funkcja to sortowanie listy wyszukiwani po ilości przyznanych punktów ulubionych.

Ponieważ za pasem wiosna, teraz jest dobry czas na wykonanie przeglądu własnych skrytek i przygotowanie ich do sezonu. Jeśli nie chcesz się ukrywać zastanów się jakie pomysły na własne skrytki chcesz pokazać światu. Inspiracją mogą być też skrytki tygodnia. Przed publikacją zapoznaj się z Wytycznymi Publikacji skrytek. Możesz też podzielić się własnymi dobrymi praktykami poniżej