ZRÓB SE SWETER

Dni coraz krótsze, słońca mało, na dworze plucha. Zimno! Zaraz pewnie spadnie śnieg. Czasami w oddali słychać dźwięk dzwoneczków. To znaczy, że idą Święta. I to nie byle jakie! Nowych skrytek publikuje się jakby mniej, tegoroczne wyzwania albo zrealizowane albo odłożone na później …

Nic nie podkreśla świątecznej atmosfery jak ciepły i kolorowy sweter. Ale wiadomo też, że nie wszyscy są ich fanami. W krzywe reniferki, nieproporcjonalne bałwanki, upiorne mikołaje. Sweter w świąteczne motywy brzydki być nie musi. Ale powinien. Wcale nie chodzi aby był ładny. Chodzi o budowanie świątecznej atmosfery, której podstawą jest śmiech, by w gronie bliskich można spędzić kilka chwil w radosnym nastroju. Nie sztuką jest kupienie brzydkiego, powtarzalnego swetra, sztuka jest stworzenie czegoś własnoręcznie, tak, aby wykonane dzieło było unikalne.

Autorem idei ogólnopolskiej akcji jest bezsenna, która rozsiała po Polsce iskierki pomysłu, z których zapłonęły świąteczne eventy.

ZRÓB SE SWETER to ogólnopolska akcja integrująca keszerów. Inspiracją było zrobienie czegoś fajnego, czego jeszcze nie było. Święta są do tego idealne.

Formuła została tak wymyślona aby w tym samym czasie, konkretnie w sobotę, 8 grudnia 2018 spotkali się geocacherzy w różnych zakątkach Polski i zrobili coś wspólnego. Z pasją. Akcja na tyle się rozpowszechniła, że w tegorocznej edycji weźmie udział kilkadziesiąt osób w spotkaniach w:

EVENT W KRAKOWIE

EVENT W ŁODZI

EVENT WE WROCŁAWIU

EVENT W SZCZECINIE

EVENT W OPOLU

EVENT W RZESZOWIE

EVENT W TORUNIU

Uczestnicy mają za zadanie (jest to oczywiście zadanie dobrowolne, opcjonalne) przynieść sweter, różne gadżety a następnie przy pomocy kleju, taśmy, igły z nitką przyozdobić go kilkoma ozdobami. Z pewnością wśród ozdób pojawią się symbole geocachingu. Podczas przystrajania swetrów będzie okazja do wymiany doświadczeń o znalezionych i nieznalezionych skrytkach, wspomnień i planach na przyszłość. Ozdoby zależą tylko od wyobraźni uczestników. Mogą to być cekiny, sznureczki, stare bombki, naprasowanki, łańcuchy świąteczne, lampki, dzwoneczki, ale też przedmioty podróżne (GeoCoiny, Travel Bugi), maskotki, inne symbole. Jeśli ktoś nie ma pomysłu jak się robi świąteczny sweter inspiracji można łatwo poszukać w sieci. I nie chodzi tu o talent czy jego brak ale o miło spędzony czas. Tak to powstaną świąteczne, obciachowe swetry.

Po zrobieniu dzieł efekt zostanie uwieczniony. A co potem? Być może wyjdzie z tego międzymiastowa rywalizacja.

Z ostatniej chwili

Event zrobił się międzynarodowy. Do akcji dołączyły Czechy. Czeska edycja odbywać się będzie w okolicy Ostrawy:

EVENT W HAVIROV

 

Comments

comments