Możesz być miłośnikiem przedmiotów podróżnych jeśli…

Przedstawiamy kolejne wyzwanie w naszym czteromiesięcznym cyklu „Możesz zostać geocacherem, jeśli …”. Od 3 do 31 grudnia 2018, indywidualnie za pomocą Ligi Przyjaciół, zbieraj punkty do uzyskania pamiątki w profilu o nazwie „Miłośnik przedmiotów podróżnych”. Czytaj dalej, jakie warunki musisz spełnić aby cieszyć się grudniową pamiątką!

W grudniu możesz zostać „Miłośnikiem przedmiotów podróżnych” jeśli …

Chodzi o uzyskanie kilku literek i cyferek. Jeśli nie zobaczysz kodu przedmiotu podróżnego to go nie zalogujesz. Masz kilka koszulek, które posiadają kod śledzenia. Możesz przynieść je na Wydarzenie w którym uczestniczysz. Poświęć też chwilę na zapoznanie się z misją przedmiotu podróżnego.

Żeby zdobyć pamiątkę Miłośnik przedmiotów podróżnych musisz zdobyć co najmniej 80 punktów w Lidze Przyjaciół w okresie od 3 do 31 grudnia 2018. W tym miesiącu zdobędziesz więcej punktów za aktywacje przedmiotów podróżnych.

Punktacja*:

Czynność Punktacja
Zalogowanie znalezienia skrzynki 5
Zalogowanie znalezienia skrzynki z co najmniej 10 punkami ulubionymi 7
Uczestnictwo w spotkaniu 5
Aktywowanie przedmiotu podróżnego 10
Wrzucenie nie własnego przedmiotu podróżnego 5

Zdobędziesz 10 punktów za aktywowanie przedmiotu podróżnego! Dodatkowo 5 punktów za wrzucenie nie swojego przedmiotu podróżnego do skrytki. Zwróć uwagę że to jest zmiana warunków w stosunku do dotychczas obowiązujących gdzie zdobywałeś punkty za wrzucenie dowolnego przedmiotu podróżnego. W zmienionej punktacji zdobywasz punkty wyłącznie w Lidze Przyjaciół za wrzucenie nie własnego przedmiotu podróżnego..

*Liga Przyjaciół uwzględni powyższe zasady dopiero od południa czasu UTC w poniedziałek, 3 grudnia 2018.

Pytania i odpowiedzi:

Na czym to polega?

Znajdź i zaloguj indywidualnie w Lidze Przyjaciół różne typy skrytek, aktywuj lub wrzuć przedmioty podróżne pomiędzy poniedziałkiem 3 grudnia 2018 a poniedziałkiem 31 grudnia 2018 w południe i zdobądź pamiątkę „Miłośnik przedmiotów podróżnych”

Jak mam zdobyć punkty?

Jeśli zalogujesz skrytkę, uczestnictwo w spotkaniu lub przeprowadzisz inną akcję zdobędziesz punkty:

Czynność Punktacja
Zalogowanie znalezienia skrytki 5
Zalogowanie znalezienia skrzynki z co najmniej 10 punkami ulubionymi 7
Uczestnictwo w spotkaniu 5
Aktywowanie przedmiotu podróżnego 10
Wrzucenie nie swojego przedmiotu podróżnego 5

Co to jest Liga Przyjaciół ?

Liga Przyjaciół to tabela która pokazuje Twoją aktywność oraz aktywność Twoich znajomych. Zbierasz punkty gdy logujesz znalezienie skrytki, uczestniczysz w wydarzeniu, lub wykonujesz inną aktywność związaną w przedmiotami podróżnymi. Liczba punktów zależy od wykonanego zadania.

Liga Przyjaciół wyświetla sumę zdobytych indywidualnie punktów w ciągu miesiąca. Możesz też zobaczyć ile punktów zdobyli Twoi znajomi. Rywalizacja zostanie wyzerowana w poniedziałek 31 grudnia 2018 w południe UCT

Czy mogę dołączyć w dowolnym momencie?

Oczywiście! Dołącz do zabawy pomiędzy 3 grudniem a 31 grudniem i zbierz indywidualnie 80 punktów w Lidze Przyjaciół żeby zdobyć pamiątkę do profilu.

Gdzie zobaczę swoje pamiątki?

Gdy zbierzesz określoną liczbę punktów powiązana z nią pamiątka zostanie automatycznie przypisana do Twojego profilu. Pamiątki pojawią się w Twoim profilu w zakładce Suweniry.

Czy Ligę Przyjaciół znajdę w aplikacji mobilnej Geocaching®?

Liga Przyjaciół nie jest obsługiwana przez aplikację mobilną Geocaching® . Możesz znaleźć ją na stronie internetowej używając przeglądarki.

Moje punkty w Lidze Przyjaciół nie są naliczane prawidłowo. Pomocy!

  1. Jeśli zmienisz typ wpisu z notatki, nieznalezienia lub innego typu logu na log znalezienia taka operacja nie zostanie rozpoznana przez Ligę Przyjaciół.
  2. Być może zalogowałeś znalezienie Skrytki eksperymentalnej (Lab Kesza). W tej chwili Liga Przyjaciół nie przyznaje punktów za ten typ skrytek.
  3. Zalogowałeś znalezienie przed południem 3 Grudnia (przeliczenie na czas lokalny tutaj). Sugerujemy aby poczekać z zalogowaniem co najmniej do południa 3 grudnia. W przeciwnym przypadku punkty zostają dodane do listopadowego wyzwania zamiast grudniowego.

Co to jest czas UTC?

Czas Uniwersalny UTC to czas powszechnie stosowany na całym świecie (nie jest to strefa czasowa) odpowiadający długości geograficznej 0 w londyńskiej dzielnicy Greenwich . Tutaj możesz przeliczyć czas UTC na czas lokalny to czas lokalny. W Polsce w stosujemy czas środkowoeuropejski UTC+1 – czas zimowy i UTC+2 – czas letni.

Czy uzyskam punkty za uczestnictwo w Wydarzeniu CITO, Mega-Wydarzeniu lub Giga-Wydarzeniu?

Tak. To są skrytki typu wydarzenie. Uczestnictwo w spotkaniach przynosi 5 punktów.

Wciąż masz pytania?

Masz problem z zalogowaniem znalezienia? Masz pytania o punktację? Najlepsza droga do szybkiej odpowiedzi jest wypełnienie tego formularza. Dzięki i powodzenia!

Comments

comments