Zwycięzcą GIFF 2018 jest …

Zwycięzcą GIFF 2018 jest …

Artykuł autorstwa Erina, specjalisty GIFF z Centrali, 

Finalistami Międzynarodowego Geocachingowego Festiwalu Filmowego zostało 16 filmów. Po projekcji uczestnicy eventów oddawali swoje głosy na najlepszy ich zdaniem film. Głosy zostały policzone i pora na ogłoszenie festiwalowych nagród: Nagrody Signal oraz Nagrody Publiczności.

Po pierwsze ogłaszamy zwycięzcę Nagrody Signala. Nagroda została przyznana głosami Recenzentów z całego świata. Została przyznana za najbardziej oddający ideę geocachingu. Jurorzy uznali jakość, prezentowane treści, kreatywność i wkład w globalną społeczność geocachingową.

W tym roku zwycięzcą Nagrody Signala jest …

Gratulacje dla twórcy: treasurehuntergd!

„TFTC” – (Dziękuję za kesza!) pokazuje dzień z życia keszera. Wszyscy lubimy geocaching. Lecz czasami jest taki dzień kiedy nic się nie udaje. Wszystko co robisz kończy się niepowodzeniem, ciągle przydarza Ci się coś co nie za bardzo byś chciał. Ten film opowiada o takim dniu.

Oto, co niektórzy Recenzenci mieli do powiedzenia o tym filmie:

“Dramatyczny, kreatywny I bardzo pouczający, bardzo zabawny! Mistrz satyry!  Bardzo ładnie opowiedziana historia”

“Ten film spełnia wszystkie kryteria: Jakość produkcji – znakomita, zarówno wizualnie jak i dźwiękowo. Treść – Zabawna. Prezentuje sposoby ukrywania skrytek a także spotkanie geocacherów. Kreatywność – poszukiwanie skrytek nie udaje się, pokazuje jakość skrytek ale też emocje wyzwalane podczas poszukiwania. Wkład w globalną społeczność – Każdy geocacher rozpozna w filmie swoje doświadczenia. Podczas gdy pokazywał niebezpieczeństwa zagrażające geocacherom również można było odczytać jak można tych niebezpieczeństw uniknąć. Więc poczułem że pokazał geocaching w pozytywnym świetle, z przymrużeniem oka. Udział w Wydarzeniu również przemawia do nie.”

Po raz pierwszy uczestnicy pokazów GIFF zostali zaproszeni do oddawania głosu na najlepszy film – Nagrodę Publiczności GIFF 2018. W wyrażeniu swojej opinii wzięło uział ponad 8 000 uczestników.

W tym roku Nagroda Publiczności wędruje do …

Gratulacje dla twórców filmu: weellu oraz Harjus!

“Dokumentacja Geocachingu: Zimowe poszukiwania w Finlandii” pokazuje jak wygląda ta przygoda w zimie, gdy jest dużo śniegu i lodu. Film jest niemalże dokumentalny a bohater opowieści próbuje pokazać na czym polega poszukiwanie skrzynek w zimie z zabawnej i niepowtarzalnej perspektywy.

Oto co niektórzy uczestnicy Wydarzenia GIFF mieli do powiedzenia na ten temat:

„W dzień pokazu filmowego w Colorado mieliśmy wielkie opady śniegu. Następnego dnia poszedłem poszukać kilka skrytek i śmiałem się bardzo gdy kilka razy ich nie znajdowałem ponosząc skutki zmarzniętych dłoni oraz stóp ale cały czas myślałem, że poszukiwania w śniegu przynoszą dużo radości.”

„Keszer z Finlandii był godny podziwu. Chciałbym zobaczyć więcej jego filmów wyjaśniający świat geocachingu”

„Świetny geocaching w pięknej fińskiej scenerii doprawionej odrobiną humoru na zakończenie filmu”

„To było naprawdę śmieszne. Zwłaszcza wędkarstwo pod lodem. Bardzo mnie to uradowało”

Możesz przekonać się osobiście oglądając listę finalistów GIFF 2018 tutaj.

 

Comments

comments