Nowości w aplikacji Geocaching®

Nowe funkcjonalności aplikacji Geocaching ®

Zależy Ci żeby nie marnować czasu w najszybszym dotarciu do celu? Zawsze szukasz sposobów na szybsze poruszanie się, znalezienie większej liczby skrytek i więcej doznań podczas każdej przygody. Dlatego Centrala (HQ) zaprojektowała nowy sposób nawigacji w aplikacji Geocaching®, który ma uprościć jej używanie.

Nowa nawigacja bazuje na sześciomiesięcznym okresie badań wśród osób, które codziennie używają aplikacji Geocaching® do poszukiwania skrytek. Dość szybko się okazało, że można uprościć pewne rzeczy żeby ułatwić nawigację do określonego miejsca.

Co znajdziesz w nowej nawigacji?

Nowy tryb nawigacji. Mapa wyświetlana jako tło nawigacji jest teraz zorientowana ze stronami świata w miejscu, którym się znajdujesz. Jeśli zmienisz kierunek marszu mapa dostosuje się do tej zmiany. Dodatkowo – odległość od skrytki jest wyeksponowana na górze ekranu.

Jeśli nie odpowiada Ci samodzielne obracanie mapy zgodnie z kierunkami świata i wolisz czytać mapę tak być miał północ u góry możesz to ustawić wybierając w ustawieniach „Utrzymuj mapę w kierunku północnym do góry”

Nowe skrzynki – Podgląd. Przydatne informacje o poszukiwanej skrzynce zawarte są w ramce na dole. Znajdziesz tu informacje o nazwie skrytki, liczbie punktów ulubionych, odległości, trudności zadania, trudności terenu, wielkości pojemnika oraz typie skrzynki. Jeśli skrzynka należy do GeoWycieczki to wyświetlona jest również ta nazwa.

Informacje szczegółowe o skrytce. Jeśli chcesz zobaczyć więcej informacji o skrytce możesz wybrać prawe pole ramki. Zobaczysz mapę z ikonką skrytki, jej nazwę (też numer i typ) oraz dwa przyciski: “Nawiguj” oraz “Zaloguj”. Pierwszy uruchomi nową nawigację, drugi umożliwi wprowadzenie informacji o znalezieniu skrytki.

Inne zmiany.

Podczas nawigacji do skrzynki lub podczas używania trybu „Utrzymuj mapę w kierunku północnym do góry” jeśli ręcznie powiększasz lub obracasz mapę strzałka lokalizacji wskaże kierunek w którym podążasz. Jeśli zechcesz powrócić do trybu nawigacji naciśnij na dole przycisk „Wycentruj na moją pozycję”.

Został zmieniony dźwięk powiadomienia o zbliżaniu się do skrytki na bardziej subtelne wibracje. Wibracje można wyłączyć wybierając w ustawieniach opcję „Wibruj kiedy będę w pobliżu skrytki”. Twój telefon uruchomi wibrację jeśli znajdziesz się nie dalej niż 10 metrów od skrytki.

Kiedy i skąd mam pobrać nową wersję aplikacji?

Przyzwyczajenie do nowo wprowadzonych zmian może zająć chwilę. W najbliższych dniach możesz wypatrywać aktualizacji aplikacji Geocaching® w sklepie Apple App store lub  Google Play. Jeśli masz kłopot ze znalezieniem aktualizacji możesz odwiedzić Centrum Pomocy, możesz zadać pytanie na forum lub przez dział obsługi.

 

Comments

comments