No, to jadziem na Bielany!

W ostatnim czasie, na terenie warszawskich Bielan, powstało 50 skrytek w 4 rodzajach (tradycyjne, wieloetapowe, zagadkowe i jeden letterbox) o 8 różnych stosunkach trudności znalezienia do trudności terenu.

Skrytki są rozproszone po terenie całej dzielnicy, co daje możliwość zwiedzenia jej całej podczas poszukiwań. Jak to często bywa, wiele z wybranych miejsc prowadzi nas do nieznanych, rzadko odwiedzanych zakątków dzielnicy, których „gdyby nie geocaching nigdy byśmy nie odkryli”. Jedna wędrówka to zdecydowanie za mało (chyba, że ktoś podejmuje wyzwanie? :)) i warto rozłożyć zwiedzanie na kilka kolejnych wypraw, chociaż jest i wersja dla leniuchów – wysiadając z metra na kilku kolejnych stacjach można podjąć kilka/naście skrytek bez wyczerpujących wędrówek.

Kilkudziesięciu, wygłodniałych nowych znalezień na terenie Warszawy, poszukiwaczy natychmiast wyruszyło na łowy i wszystkie skrytki cieszą się już przynajmniej jednym znalezieniem. Znalezień wszystkich skrytek zanotowano już około pięciuset. Wiele z nich oznaczonych zostało jako ulubione, co tylko potwierdza jakość skrytek i pokazuje ogrom pracy włożony w ich przygotowanie i założenie.

Projekt realizowany jest przez GeoBielany przy bardzo bliskiej i przyjaznej współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany z zachowaniem jak najsurowszych interpretacji zapisów regulaminu w odniesieniu do ochrony środowiska. Zwłaszcza dlatego, że wiele spośród założonych skrytek znajduje się na leśnych terenach dzielnicy.

Pełna lista skrytek geobielan znajduje się TUTAJ.

Nie jest to ani pierwszy, ani jedyny projekt tematyczny w Polsce. Pozostałe można zobaczyć TUTAJ. Są to projekty otwarte i każdy chętny może dołączyć do ich współtworzenia. Zachęcamy do wspierania tych i podobnych projektów w całej Polsce!

Owocnych łowów!

Comments

comments