Skrytka Tygodnia – 09.01.2013

copyright - GER_Andre

W tym tygodniu tytuł Skrytki Tygodnia otrzymuje earthcache Reserve Kadzielnia autorstwa niemieckiego przyjaciela polskiego geocachingu GER_Andre. Gratulacje!

Rekomendacja jest moja, więc nie będę sobie dziękował 🙂

Oto uzasadnienie:

Pod koniec 2012. roku zorientowałem się, że brakuje mi tylko trzech województw w Polsce ze znalezieniem skrytki. Jedno z nich to świętokrzyskie. Udało mi się zorganizować podróż bardzo tanio (chwała Polski Bus!) i pojechałem. W zasięgu pieszej wędrówki miałem do znalezienia 2 skrytki tradycyjne i jednego Earthcache’a. Eartchcache’e wzbudzają we mnie zawsze drobny niepokój. Nigdy nie byłem orłem z geologii i trochę obawiam się żmudnego poszukiwania informacji, którymi nie jestem zainteresowany sam z siebie, więc Earthcache nie może należeć do arcytrudnych, żebym chciał go rozwikłać.
Ten nie wyglądał na „rocket science”, więc się za niego zabrałem. Jak się okazało to był ratunek, bo dwóch tradycyjnych skrytek nie udało mi się odnaleźć.
Po pierwsze Kielc nie znałem, więc samo zaprowadzenie mnie do Kądzielni było wbijające w ziemię. To co ujrzałem przeszło moje najśmielsze oczekiwania wobec miejskich krajobrazów Kielc.

To miejsce jest 10 minut spacerkiem od centrum miasta! Raj dla wspinaczy i spacerowiczów przy ładnej pogodzie.

Po drugie sam Earthcache przygotowany jest wzorowo, pozwala na poznanie trochę nowej wiedzy przy przyjemnej dozie wysiłku psycho-fizycznego, a w przypadku jakichkolwiek kłopotów, założyciel reaguje błyskawicznie.
Zdecydowanie polecam przejeżdżającym przez okolice Kielc, a także tym, którzy nie wiedzą jak spożytkować ładny dzień.
Wielki żal, że Kielce z ich niesamowitymi miejscami (np. pomnikiem Milesa Davisa, bardzo długim deptakiem, pięknymi Plantami itd.) mają tak mało do zaoferowania pod względem geocachingu. Trzeba to zmienić.

Jeśli ktoś z Was chce wyróżnić którąś ze skrytek, piszcie na kontakt@geocaching.pl z linkiem do skrytki (lub jej kodem GC) oraz uzasadnieniem.

Comments

comments