Nowa pamiątka: Blue Switch Day 2024!

Często nie doceniamy naszej zależności od GPS (Globalnego Systemu Pozycjonowania), a jednak w ciągu 24 lat zasadniczo zmienił on nasze życie i świat, w którym żyjemy.

Wyobraź sobie, jak inna byłaby nasza codzienność bez technologii GPS. Do nawigacji z punktu A do punktu B konieczne byłyby między innymi mapy papierowe, a śledzenie dostaw krok po kroku byłoby niemożliwe. Warto zauważyć, że bez tej technologii nigdy by nie powstał geocaching.

Ta transformacja wywodzi się z kluczowego momentu z 2 maja 2000 r. — nazwanego przez keszerów Dniem Błękitnego Przełączenia. Przed majem 2000 r. funkcja selektywnej dostępności ograniczała dokładną technologię GPS jedynie do zastosowań wojskowych. Jednak w dniu Blue Switch Day rząd Stanów Zjednoczonych podjął przełomową decyzję, która udostępniła dokładną technologię GPS do użytku publicznego. Keszerzy upamiętniają ten dzień jako kamień milowy, świętując go z dumą.

Pojawienie się precyzyjnej technologii GPS zapoczątkowało nową erę możliwości, wspierając innowacje i badania na całym świecie. To nie przypadek, że już następnego dnia, 3 maja 2000 roku, ukryto pierwszą skrytkę, co dało początek grze w geocaching.

Siedziba Geocachingu HQ stworzyła pamiątkę dla keszerów z okazji Blue Switch Day 2024. Aby zdobyć tę pamiątkę, geocaching musi znaleźć jedną skrytkę, uczestniczyć w Wydarzeniu  lub odwiedzić i zalogować lokalizację Adventure Lab® w dniach 2–5 maja 2024 r.