Przedstawiamy Wirtualne Nagrody 4.0

Co przynosi większą satysfakcję niż znalezienie przemyślanej i dobrze zaprojektowanej skrytki? Chyba radość ze stworzenia właśnie takiej!

Centrala HQ ma przyjemność ogłosić następną, czwartą edycję nowych Skrytek Wirtualnych (Virtual Rewards 4.0). 4 000 osób, którzy tworzą  inspirujące i godne uwagi skrytki, będą miały możliwość założenia nowej skrytki wirtualnej!

W przeciwieństwie do poprzednich edycji nie ma potrzeby zgłaszania chęci założenia Skrytki Wirtualnej. Nie będzie wniosku , który potwierdzi chęć uczestnictwa w tej promocji. Geocacherzy, którzy spełnią poniższe kryteria, zostaną automatycznie zakwalifikowani do grupy osób z których dnia 17 stycznia 2024 r. zostaną wylosowane osoby do założenia własnego virtuala.

Jak mogę zakwalifikować się do szansy na założenie własnej Skrytki Wirtualnej?

  1. Na swojej liście założonych skrytek musisz posiadać założoną i opublikowaną w roku 2023 jakąś skrytkę, która nie jest Wydarzeniem , która zdobyła co najmniej 4 rekomendacje w okresie do 31 grudnia 2023 r.
  2. Data założenia konta jest przez 13 czerwca 2023 r.
  3. Nie ma znaczenia czy posiadasz już Skrytkę Wirtualną z wcześniejszych edycji tej akcji.
  4. Większe szanse będą miały osoby, które wzięły udział w edycji 2.0 lub 3.0 i nie zostały w tcy edycjach wylosowane.

Jak działa ten proces?

Sposób wszystkich osób spełniających powyższe kryteria dnia 17 stycznia 2024 r. centrala HQ wybierze losowo do 4 000 geocacherów, które uzyskają prawo do założenia Skrytki Wirtualnej. Losowanie będzie uwzględniało podział geograficzny świata.

Osoby wybrane będą miały 12 miesięcy na opracowanie listingu Skrytki Wirtualnej wraz z przesłaniem jej do recenzji w okresie 17 stycznia 2024 r. – 17 stycznia 2025 r. Nowe Skrytki Wirtualne oczywiście muszą być zgodne z wytycznymi ukrywania skrytek, w szczególności dotyczącymi tego typu keszy.

Wszyscy nowi wolontariusze społeczności geocachingu (recenzenci, moderatorzy i tłumacze), którzy spełniają powyżej określone warunki otrzymają wirtualną nagrodę jako podziękowanie za poświęcenie własnego czasu na wsparcie społeczności geocachingu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego muszę ukryć skrytkę, aby się mieć prawo do udziału w losowaniu?

Tworzenie nowych skrytek ma kluczowe znaczenie dla kondycji gry. Daje możliwość zaawansowanym keszerom znalezienie ciekawej skrytki blisko swojego miejsca zamieszkania. Uczy też nowych graczy dobrych praktyk i wyrabia dobre nawyki. Celem HQ jest nagradzanie tych, którzy zakładają nowe, dobrej jakości skrytki.

Kiedy muszę ukryć skrytkę, aby mieć prawo do udziału w losowaniu?

Musisz ukryć skrytkę (inną niż Wydarzenie), która została opublikowana w ciągu roku 2023 (okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r). Skrytka musi zdobyć co najmniej cztery rekomendacje zanik skończy się rok 2023. Pamiętaj, że data publikacji skrzynki nie jest tożsama z datą jej schowania. Datę opublikowania skrytki można znaleźć jako datę powstania logu ‘publikacja’, przeglądając spis logów skrytki. Jest to zazwyczaj pierwszy log skrytki.

Czy to oznacza, że od teraz każdy będzie mógł stworzyć własną Skrytkę Wirtualną ?

Nie. Mamy nadzieję, że w 2024 r. zobaczymy 4000 nowych Skrytek Wirtualnych. Pamiętaj że ten typ skrytek nie jest obecnie dostępny.

Czy nowe Skrytki Wirtualne będą dystrybuowane z podziałem na kraje?

Nie. Używamy niejawnego algorytmu, aby pomóc bardziej równomiernym rozłożeniu nowych praw do założenia Skrytki Wirtualnej, faworyzując kraje, w których nie ma ich zbyt wiele . Algorytm nie uwzględnia powierzchni lądowej kraju ani liczby aktywnych geocacherów.

Czy jedno konto może otrzymać więcej niż jedną Wirtualną Nagrodę od Geocaching HQ?

Tak. Dotychczasowi posiadacze Skrytki Wirtualnej mogą otrzymać prawo do stworzenia nowej skrytki w tej edycji.  Jednak prawdopodobieństwo takiego wyboru jest mniejsze niż wylosowania osoby która jeszcze nie założyła swojej Skrytki Wirtualnej.

Jak mogę się dowiedzieć, czy w mojej okolicy pojawiła się jakaś nowa Skrytka Wirtualna?

Członkowie Premium mogą skonfigurować powiadomienie, aby otrzymywać taką informację e-mailem. Wszyscy mogą używać filtrów do wyszukiwania Skrytek Wirtualnych na całym świecie.

Czy w przyszłości będzie więcej podobnych akcji?

Być może w przyszłości rozważymy podobną akcję. Podobnie jak w przypadku poprzednich akcji zmienimy kryteria w procesie selekcji.

Czy obecnie na całym świecie tego typu skrytek jest za dużo?

Na całym świecie jest około 12 300 Skrytek Wirtualnych, co stanowi 0,4% z 3 371 000 aktywnych skrytek. Dodanie dodatkowych 4000 Skrytek Wirtualnych nie zmieni znacząco tego odsetka, bo nadal będzie stanowić jedynie 0,5% wszystkich aktywnych skrytek.

Dlaczego nie udostępniacie  możliwości założenia nowej skrytki wirtualnej dla wszystkich chętnych?

Ponieważ dzisiejsze Skrytki Wirtualne są rzadkie i ogólnie lubiane, ludzie często zapominają o problemach, które doprowadziły do tego, że w 2005 roku Skrytki Wirtualne zostały wycofane z dystrybucji.

Typ Skrytki Wirtualnej został pierwotnie stworzony w celu umieszczenia skrytki tam, gdzie fizyczne skrytki były niedozwolone lub gdzie zbyt wielu mugoli sprawiało, że fizyczna skrytka była niepraktyczna. Chociaż intencja tego typu skrytek była pozytywna, stwarzała ona poważne problemy dla recenzentów i często prowadziła do nieporozumień. Dużo do życzenia miała także jakość skrytek tego typu. Niektórzy gracze używali Skrytek Wirtualnych zamiast fizycznych aby nie trzeba ich było serwisować. Ostatecznie zostały zaktualizowane wytyczne, aby ten typ był łatwo odróżniany od innych typów skrytek.

Obecne kampanie Virtual Rewards pomogły zminimalizować wcześniejsze problemy ze Skrytkami  Wirtualnymi, jednocześnie zapewniając społeczności unikalność tego typu. Co najważniejsze, jest to nagroda dla właścicieli skrytek, którzy dużo zaangażowania do gry.