Nowe Pamiątki z Koła Wyzwań

Przyszła wiosna. Promienie słońca ładują naszą energię do działania. Energia się przyda do zabawy, jaką zaplanowaliśmy na następny okres. Przez następne pół roku, przez każdy miesiąc będzie do wykonania specjalne zadanie. Jakie? Zadanie będzie wylosowana przed rozpoczęciem miesiąca. Za wykonanie zadania będzie przyznana pamiątka do profilu.

Przed rozpoczęciem każdego miesiąca zakręcimy Kołem Wyzwań, aby dowiedzieć się, jakie wyzwanie związane z geocachingiem czeka na Ciebie. Zaczniemy od sprawdzenia ile zdołasz w ciągu miesiąca zalogować znalezień, a zakończymy wyzwaniem związanym z ciągłością znalezień. Ale tak naprawdę nie wiesz jakie wyzwanie wylosujemy na następny okres. Dołącz do zabawy i obserwuj jak Koło Wyzwań doprowadzi Cię do nowych pamiątek i umożliwi doskonalenie umiejętności. Pierwsze losowanie nastąpiło 28 marca, o tym powiemy na końcu tego artykułu.

Odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań znajdziesz poniżej.

Jak mogę się dowiedzieć, co należy zrobić w kolejnym miesiącu aby otrzymać pamiątkę?

Aby zdobyć odpowiednią pamiątkę do profilu keszerzy muszą spełnić określone wyzwanie wylosowane przez Koło Wyzwań. Oznacza to, że zadania będą się zmieniać z miesiąca na miesiąc. W ostatni wtorek miesiąca będziemy ujawniać treść wyzwania dotycząca kolejnego okresu w naszych kanałach informacyjnych.

Kiedy zaczyna się każde wyzwanie?

Każde wyzwanie rozpocznie się w pierwszy poniedziałek miesiąca. Niektóre wyzwania mogą być oparte o zebranie konkretnej liczby punktów w oparciu o Tablicę wyników. Wtedy graniczną datą dla zebranych punktów będzie pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 12:00 czasu UTC (tutaj przelicz na czas lokalny). Wyzwania rozpoczną się zatem w następujących terminach:

  • 3 kwietnia 2023 r
  • 1 maja 2023 r
  • 5 czerwca 2023 r
  • 3 lipca 2023 r
  • 7 sierpnia 2023 r
  • 4 września 2023 r

Jakie pamiątki mogę zdobyć?

W każdym miesiącu Koła Wyzwań można zdobyć dwie lub trzy pamiątki. Keszerzy mogą zdobyć pierwsze pamiątki za łatwiejszą wersję wyzwania, kolejne pamiątki za bardziej zaawansowane wymagania.

Gdzie mogę zobaczyć moje pamiątki?

Pamiątki pojawiają się w Twoim profilu na Geocaching.com oraz w aplikacji Geocaching® w zakładce z pamiątkami.

W aplikacja Geocaching®: zakładka z informacjami o Koło Wyzwań pojawi się 3 kwietnia 2023 r.

Aplikacja Adventure Lab®: wyzwanie i twoje pamiątki nie są obecnie dostępne. Labki (lokalizacji Adventure Lab®), będą się liczyć do realizacji zadania.

Pierwsze wyzwanie na kwiecień.

Zakręciliśmy kołem i wylosowaliśmy pierwsze wyzwanie. Zadanie o roboczej nazwie „Seeking Smileys” polega na sprawdzeniu ile skrytek oraz lokalizacji Adventure Lab® zdołasz zalogować w okresie od 3 do 30 kwietnia.

W tyk okresie przewidzieliśmy trzy stopnie trudności i 3 pamiątki:

  • Łatwe: Znajdź i zaloguj 5 skrytek, aby zdobyć pierwszą pamiątkę.
  • Średni: Znajdź i zaloguj 10 skrytek, aby zdobyć drugą pamiątkę.
  • Trudne: znajdź i zaloguj 100 skrytek, aby zdobyć trzecią pamiątkę.

Jeśli jesteś członkiem Premium możesz śledzić swoje postępy w zdobywaniu pamiątek przeglądając zakładkę ze statystykami na swoim profilu.

Kolejne informacje poznasz 25 kwietnia. Wtedy dowiesz się jakie zadanie czekać Cię będzie w maju.