Nowe wyzwanie od 3 października: Pomóż Signalowi uciec z labiryntu żywopłotu

Po prawie 2-miesięcznym błądzeniu po jaskini Signal widzi światło – w oddali majaczy wyjście z jaskini. Idzie naprzód, oddalając się od trolla, który właśnie zajmuje się znalezionymi klejnotami. Światło dzienne i słodki zapach kwiatów wyprowadzają go z jaskini do innego labiryntu, zbudowanego z żywopłotu. Czy Signal będzie w stanie poruszać się po labiryncie i kontynuować swoją misję? Geocacherzy mają czas do 3 października w południe czasu UTC na ucieczkę z jaskini. Przed nimi kolejny etap – odnalezienie drogi przez labirynt żywopłotu.

W labiryncie żywopłotu będzie można spotkać kozy – są przyjazne kozy pasące się na tym terenie. Mają one swoje sekrety i wiedzą o tajemych przejściach. Być może pomogą skrócić drogę  do wyjścia. Jeśli Signal znajdzie kilka z tych kóz, będzie mu łatwiej osiągnąć swój cel.

Te przyjazne kozy, takie jak ta na poniższym obrazku, są specjalnym bonusem misji w labiryncie żywopłotu.

Za każdym razem, gdy logujesz skrytkę, masz szansę jedną znaleźć. Jeśli wybierasz się na geocaching z grupą przyjaciół, istnieje szansa, że ​​jeden członek grupy może znaleźć przedmiot w skrzynce, ale inni nie. Przedmioty te zapewniają dodatkowe punkty w tabeli liderów , które są dodawane do punktów, które zdobywasz za znalezienie skrytki. Jeśli zalogujesz swoje znalezienie w aplikacji i akurat w danej skrytce znajdziesz kozę, pojawi się baner informujący o tym. Na stronie internetowej Labiryntu Signala  znajduje się licznik tych specjalnych bonusowych przedmiotów. Licznik wyświetla przedmiot i pokazuje poczynione postępy.

Musisz zebrać 50 punktów, aby zdobyć pierwszą pamiątkę za labirynt z żywopłotu i 500 punktów, aby zdobyć drugą pamiątkę aby wyciągnąć Sygnał z labiryntu.

W każdym labiryncie obowiązują inne wartości punktowe za znajdowanie skrytek, skrytek przygodowych i przedmiotów bonusowych. Skrytki zagadkowe w tej rundzie warte są więcej punktów ze względu potrzebne umiejętności wymagane do poruszania się po skomplikowanym labiryncie żywopłotów.

Zalogowano znalezienie skrytki przygodowej (pojedynczy Lab Cache)

10

Zalogowano znalezienie skrytki zagadkowej

35

Zalogowano znalezienie skrytki wieloetapowej

30

Zalogowano znalezienie skrytki geologicznej

30

Zalogowano uczestnictwo w wydarzeniu

20

Zalogowano znalezienie skrytki z ponad 10 rekomendacjami

20

Znaleziono przedmiot Labiryntu Sygnału

50

Pozostałe logi znalezienia

15

Maksymalna liczba punktów, które możesz zdobyć za jeden wpis, to 85 punktów.

Przeczytaj nasz wpis na blogu z ogłoszeniem Labiryntu Signal, aby uzyskać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i więcej informacji na temat wyzwania z pamiątkami.