PNGS #20 Błędne Skały – Skarb Błędnych Skał — Skrzynka tygodnia

Skrytka Wieloetapowa GC7WDNC Autor: PNGS  Trudność: 3 Teren: 3

Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska   N 50° 28,826′ E 016° 17,262′

 

Wysokie skały i wąskie przejścia prowadzą cię przez labirynt, który musisz pokonać aby odnaleźć skrytkę. Więc spotkamy się po drugiej stronie, odkrywco. Czas na relację dotyczącą Skrytki Tygodnia, PNGS #20 Błędne Skały – Skarb Błędnych Skał (GC7WDNC).

Witamy w Górach Stołowych, paśmie górskim w Sudetach, w południowo zachodniej Polsce. Teren posiada wyjątkowe ukształtowanie, pokryty jest unikalnymi formacjami skalnymi (skalne miasta, labirynty, skalne grzyby) , wybitne walory krajobrazowe. Błędne Skały zbudowane są ze skał piaskowcowych wysokości 6-11 m. Wietrzenie piaskowca stworzyło labirynt wąskich szczelin i korytarzy oddzielające wysokie bloki skalne.

Zdjęcie: krogulec.

Od początku wyznaczonej trasy turystycznej będziesz podziwiał zaskakujące widoki ukształtowanych przez przyrodę skał. Scenariusz prowadzi Cię przez 8 etapów oznaczonych stanowisk. Pomimo, że sygnał GPS w labiryncie nie jest zbyt stabilny nie ma problemu z odnalezieniem potrzebnych informacji. Dla tych, którzy przejdą przez labirynt czeka nagroda – pojemnik maksymalnej wielkości.

Zdjęcie Goldwoj.

Przechodząc przez labirynt zauważysz jak zmienia się sceneria po drodze. Rozglądaj się dobrze jak biegnie ścieżka abyś nie zabłądził i nie zgubił drogi. Na wszelki wypadek pilnuj znaków szlaku turystycznego wijącego się pomiędzy skałami. Po drodze możesz poszukać innych skrytek: tradycyjnej, geologicznej, letterbox. Po drodze masz okazję posłuchać śpiewających ptaków, odgłosów kapiącej wody i wiatru zabłąkanego w szczelinach skalnych.  Jeśli zdecydujesz się na zboczenie z drewnianej ścieżki możesz stanąć po kostki w wodzie lub błocie. Wkrótce zebrane 8 wskazówek ułatwi odszukanie pojemnika finałowego. Usiądź na pobliskiej ławce i zacznij liczyć. Finał jest już blisko.

Zdjęcie Goldwoj.

Przy przejściu trzymaj się wyznaczonego szlaku. Finał już jest w zasięgu. Ponieważ skrytka zlokalizowana jest w bliskiej odległości od szlaku turystycznego musisz zachować szczególną ostrożność i mieć oko na mugoli znajdujących się w okolicy. Poszukaj dużego plastikowego pojemnika w miejscu, w którym dzieci chciałyby wejść, ale dorośli już nie.

Zdjęcie Arhin.

Wreszcie skrytka zostaje odnaleziona, a każdy nowy poszukiwacz przygód może dodać swój log do dziennika! Gdy mugolskie oczy przestaną patrzyć dyskretnie odłóż skrytkę do kryjówki do miejsca , skąd zaczynałeś wyprawę. Ale zanim cała zabawa się skończy podejdź na punkt widokowy i nasyć oczy pięknym widokiem.

Zdjęcie: bezmiar.

Oszałamiający teren tego skalnego miasta zadziwia wszystkich, którzy przechodzą przez jego ciasne korytarze. Doświadczenie zjawiska tak wyjątkowego jest wspomnieniem, którego nie można zapomnieć. Weź to wszystko, zanim wrócisz do początku. Teraz, gdy labirynt jest zdobyty, zastanów się na jaką przygodę wyruszysz w następnej kolejności.