W roku 2022 bijemy rekord świata w geocachingu

Wiemy, że podczas spotykań społeczności geocachingu dzieją się niesamowite rzeczy. 20 sierpnia 2022 r. (tak, to Międzynarodowy Dzień Geocachingu) wzywamy wszystkich keszerów, aby pobili rekord ilości znalezionych skrytek (w tym skrytek przygodowych) ciągu jednego dnia.

 

To jest bardzo ambitny cel. Rekord, który próbujemy pobić, został ustanowiony 11 sierpnia 2013 roku! Zabierz zatem innego keszera, twoją rodzinę, przyjaciół, a może nawet sąsiadów na poszukiwanie skrytek. Dzięki mocy globalnej społeczności geocachingu jesteśmy pewni, że ustanowiony dawno temu rekord możemy pobić!

 

Co konkretnie mamy osiągnąć?

Staramy się pobić rekord ilości znalezionych i zalogowanych skrytek na całym świecie w ciągu jednego dnia. Dotyczy to skrytek pudełkowych, wirtualnych, skrytek przygodowych (Lab Cache) oraz Wydarzeń. Naszym celem jest pobicie tego rekordu w dniu 20 sierpnia 2022, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Geocachingu. W tym samym dniu obchodzimy też w centrali HQ Obchody 20-lecia Geocachingu. Obecny rekord 126 833 keszerów nie został pobity od dnia ustanowienia, tj. 11 sierpnia 2013 roku.

 

Jak mogę pomóc pobić rekord?

Zaplanuj keszowanie w sobotę 20 sierpnia. Po znalezieniu skrytki dodaj wpis elektroniczny znalezienia, po odwiedzeniu lokalizacji Skrytki Przygodowej wprowadź jej hasło, jeśli bierzesz udział w wydarzeniu również dokonaj wpisu w logu.

 

Innym świetnym sposobem, aby pomóc nam osiągnąć ten cel, jest zorganizowanie wycieczki po po pobliskich nieznalezionych skrytkach. Jeśli w wycieczce weźmie udział kilka osób to tym lepiej. Noże stare skrytki odkryje jakiś nowy użytkownik , którego zachęcisz do wspólnej aktywności?

 

Czy planowana jest pamiątka do profilu za pobicie rekordu?

Taaaak! Jeśli 20 sierpnia uda nam się ustanowić nowy rekord, kilka dni później na profil każdego geocachera, który pomógł ustanowić nowy rekord, powędruje pamiątka.

 

Kiedy dowiemy się, czy pobiliśmy rekord?

Cały dzień 20 sierpnia będziemy publikować regularne statystyki i aktualizacje na Twitterze, Instagramie i naszym blogu, dzieląc się naszymi postępami w biciu nowego rekordu.

Czy pobiliśmy rekord dowiemy się dopiero w środę, 24 sierpnia. Z pewnością podzielimy się wynikami naszego wyzwania ustanowienia rekordu na naszych kanałach społecznościowych, gdy tylko je poznamy.

 

Zadbajmy aby dzień 20 sierpnia 2022 był naszą wzmożoną aktywnością! Razem z Tobą będziemy tworzyć historię!