Przedstawiamy Labirynt Signala

Przedstawiamy Labirynt Signala

Tutaj, w Centrali Geocachingu, często słyszy się pytanie „gdzie teraz przebywa Signal the Frog®?” Jedynym problemem tym razem jest to, że chyba nie wiemy. Ostatnio słyszeliśmy, że Signal był widziany jak podąża w kierunku magicznej i tajemniczej krainy w poszukiwaniu inspiracji dla nowej skrytki. Możemy tylko przypuszczać, że nasza ulubiona maskotka geocachingu zgubiła się w tej niezbadanej krainie labiryntów i nie może znaleźć wyjścia! Czy możesz pomóc Signalowi uniknąć niebezpieczeństwa i znaleźć wyjście z labiryntów? Od 4 kwietnia 2022 r. znajdź Skrytki, Skrytki Przygodowe i dodatkowe przedmioty, aby zdobyć nowe pamiątki do profilu oraz pomóc Signalowi wrócić do Centrali Geocachingu w USA.

W ciągu następnych 12 miesięcy keszerzy mają szansę na zdobycie 2 pamiątek co 2 miesiące za każdy kolejny Labirynt Signala, pomagając Signalowi wydostać się z 6 różnych miejsc. Gracze, którzy zdobędą wszystkie 12 pamiątek za różne labirynty, otrzymają dodatkową pamiątkę do profilu. Pierwsze wyzwanie to labirynt o nazwie zaczarowany las.

 

Jak grać?

 

Od poniedziałku, 4 kwietnia 2022 r. w południe UTC do 3 kwietnia 2023 r. w południe UTC za zalogowanie znalezienia skrytki lub Skrytki Przygodowej otrzymasz punkty. Zebrane punkty będziesz mógł zobaczyć w Tabeli Liderów. Oprócz Skrytek punktowane będą specjalne przedmioty, które zostaną ujawnione podczas logowania skrytek. Co dwa miesiące Signal zostanie przeniesiony do innego miejsca aby wydostać się z nowego labiryntu, jednocześnie być coraz bliżej Centrali. Tablica Wyników co dwa miesiące będzie naliczać wartości zebranych punktów od początku. Będzie to w pierwszy poniedziałek parzystego miesiąca. W każdym z wyzwaniu będziesz mógł zdobyć dwie pamiątki – pierwszą za zebranie 50 punktów , drugą za 500 punktów.

 

Jak mogę zdobywać punkty?

 

Co dwa miesiące zmieniamy wartości punktowe dla różnych rodzajów znalezieni. Nową tabelę punktacji będziemy udostępniać  we wtorek przed zresetowaniem Tabeli Liderów.

 

Oto wartości punktowe za labirynt w zaczarowanym lesie:

 

Znaleziono pojedynczą Skrytkę Przygodową (Lab Cache)                            10

Znaleziono Skrytkę z przyznanymi co najmniej 10 rekomendacjami         20

Znaleziono Skrytkę Wieloetapową                                                                   25

Znalazłem Skrytkę Zagadkową                                                                         25

Znaleziono specjalny przedmiot Labiryntu                                                     60

Pozostałe znalezienia                                                                                         15

 

Maksymalna liczba punktów, które możesz uzyskać  za dowolną zalogowaną skrytkę to 85 punktów.

 

Jakie pamiątki mogę otrzymać?

 

Do każdego z 6 labiryntów dostępne będą po 2 pamiątki. Gracze, którzy zdobędą wszystkie 12 pamiątek za rozwikłanie różnych labiryntów, otrzymają dodatkową pamiątkę specjalną.

 

Pierwsze dwie pamiątki to:

Labirynt Signala: Las

Labirynt Signala: ucieczka z lasu

 

Gdzie mogę zobaczyć moje pamiątki?

 

Jak tylko zdobędziesz minimalną liczbę wymaganych punktów odpowiedną pamiątkę będziesz mógł zobaczyć na swoim profilu. Pamiątki pojawiają się w Twoim profilu na stronie Geocaching.com oraz w aplikacji Geocaching®, w zakładce pamiątki.

 

Jak często będzie resetowana Tabela Wyników dla tego wyzwania?

 

Tablica wyników Labiryntu Sygnala resetuje się co dwa miesiące w południe UTC, w pierwszy poniedziałek parzystego miesiąca. Ostatnie wyzwanie zakończy się w południe UTC, dnia 3 kwietnia 2023 roku. Oznacza to, że Tabela Liderów zostanie zresetowana w następujących dniach, w południe czasu UTC:

 

6 czerwca 2022

1 sierpnia 2022

3 października 2022

5 grudnia 2022

6 lutego 2023

Czy nadal mogę otrzymać bonusową pamiątkę, jeśli przystąpię do zabawy po 6 czerwca?

 

Nie. Aby zdobyć specjalną pamiątkę bonusową, musisz zdobyć wszystkie 12 pamiątek. Po upływie wymaganego czasu nie będzie można ukończyć zakończonych etapów.

 

Czy w każdej chwili mogę dołączyć do wyzwania?

 

Tak! Wyzwanie trwa od 4 kwietnia 2022 do 3 kwietnia 2023. Keszerzy, którzy dołączą do wyzwania po jego rozpoczęciu, będą mogli zdobywać tylko pamiątki za aktywne okresy, a nie te, które się już zakończyły.

 

Jakie są specjalne bonusowe przedmioty, które są ujawniane przez logowanie skrytek i jak mogę je znaleźć?

 

Każdy z sześciu labiryntów ma powiązany z nim specjalny przedmiot bonusowy, który pomoże Signalowi przejść przez ten labirynt. Na przykład przedmiotem pierwszego labiryntu, zaklętego lasu, jest świecący świetlik, który pomaga rozjaśnić ścieżkę ucieczki Signala. Nie ma możliwości konkretnego wyszukania tych ukrytych przedmiotów, ale za każdym razem, gdy logujesz skrytkę, masz szansę go znaleźć. Gdy go znajdziesz i zarejestrujesz swoje znalezienie w aplikacji, zobaczysz baner w aplikacji, podobny do komunikatu, który pojawia się, gdy zdobędziesz pamiątkę. Przedmioty te zapewniają dodatkowe punkty w Tabeli Liderów, które są dodawane do punktów, które zdobywasz za zalogowanie skrytki.

 

Gdzie mogę zobaczyć różne labirynty?

 

Aktywny labirynt można zobaczyć w aplikacji i na stronie internetowej. Możesz obserwować, jak Signal porusza się po labiryncie, zdobywając więcej punktów na swojej Tablicy Wyników. W aplikacji mobilnej Geocaching® przejdź do swojego profilu i dotknij Labirynt Signala, aby zobaczyć postępy Signala w poruszaniu się po każdym labiryncie. Aby zobaczyć postępy Signala na stronie, przejdź do swojego profilu na pulpicie nawigacyjnym i kliknij „Labirynt Signala” w sekcji między przyciskiem „Wyświetl profil” a „Twoimi listami”.

 

Jak znaleźć Skrytki Przygodowe?

 

Pobierz aplikację Adventure Lab® na Androida lub iOS i zacznij grać!

Otwórz aplikację, przejdź do swojego profilu i zaloguj się na swoje konto Geocaching.

Wybierz pobliską przygodę z mapy lub listy katalogów. Przeczytaj opis, aby dowiedzieć się więcej.

Dotknij Start i przejdź do najbliższej dostępnej lokalizacji.

Postępuj zgodnie z instrukcjami w opisie. Znajdź i wprowadź odpowiedź hasło dla zadanej lokalizacji.

Po przesłaniu poprawnej odpowiedzi otrzymasz punkty ze Skrytki Przygodowej do Tablicy Wyników.

Odwiedź i wprowadź rozwiązanie dla każdej lokalizacji, aby ukończyć Serię Skrytek Przygodowych. Pamiętaj, aby po zakończeniu serii dokonać oceny podzielić się swoimi wrażeniami!

Czy Skrytki Przygodowe dostępne są w aplikacji Geocaching®?

 

Tak! Członkowie Premium mogą zobaczyć pinezki Skrytek Przygodowych na mapie aplikacji Geocaching®.

 

Czy to wyzwanie dotyczące Tabeli Liderów jest dostępne w aplikacjach Geocaching® i Adventure Lab®?

 

Aplikacja Geocaching®: Labirynt Signal będzie dostępny w aplikacji Geocaching® na początku wyzwania – 4 kwietnia i będzie dostępny do 3 kwietnia 2023 r. Przejdź do swojego profilu i dotknij Labirynt Signal, aby zobaczyć swoje postępy w aplikacji Geocaching®.

 

Aplikacja Adventure Lab®: Wyzwanie i Twoje pamiątki nie są obecnie dostępne w aplikacji Adventure Lab, jednak Tablica Wyników Geocaching nadal będzie odzwierciedlać punkty za ukończone lokalizacje Skrytek Przygodowych.

 

Moje punkty nie sumują się poprawnie, pomóż!

 

Jeśli zmienisz typ logu, np. Dodaj Notatkę, Nieznaleziono, lub inny typ dziennika na dziennik Znaleziono, nie zostanie on rozpoznany przez Labirynt Signala.

Być może zalogowałeś się przed rozpoczęciem wyzwania (wcześniej niż w południe UTC). Sugerujemy, abyś poczekał z zalogowaniem się do poniedziałku w południe UTC. W przeciwnym razie punkty nie będą się liczyć przez pierwszy tydzień.

Zapisałeś Szkic w poniedziałek, zanim wyzwanie dla tego labiryntu rozpoczęło się w południe UTC.

Jeśli już opublikowałeś swoje logi, możesz je usunąć, a następnie wprowadzić je ponownie, aby Twoje punkty były liczone do Labiryntu Signala. Aby usunąć swój dziennik, wykonaj następujące kroki:

 

Przejdź do swoich wpisów geocachingu na stronie Geocaching.com.

Wybierz „Wyświetl dziennik” lub „Wyświetl / edytuj dziennik / obrazy”. Na stronie dziennika wybierz kosz na śmieci „Usuń dziennik”. Wybierz „Tak”, aby potwierdzić.

W tej chwili możesz edytować lub usuwać swoje dzienniki tylko na Geocaching.com, a nie w aplikacji Geocaching®.

 

Co oznacza UTC?

 

Uniwersalny czas koordynowany (UTC) jest dziś podstawą czasu cywilnego. Jest to standard czasu (nie strefa czasowa) powszechnie używany na całym świecie. Tutaj możesz przekonwertować UTC na swój czas lokalny.