Podejmij wyzwanie i odkryj cuda świata

Występujące na wszystkich siedmiu kontynentach cuda świata obejmują najbardziej inspirujące architektonicznie osiągnięcia ludzkości oraz największe okazy natury. Od 12 sierpnia 2020 wyrusz w podróż do zakątków naszego globu sięgając w przeszłość aż do starożytnych cywilizacji aby zdobyć trzy nowe Pamiątki do Profilu i zostać odkrywcą świata.
Masz okazję do zdobycia trzech nowych pamiątek znajdując skrytki oraz zbierając ukryte w nich znaczki. Znaczki zbierzesz w Paszporcie Cudów Świata.
Od Świątyni Artemidy w Efezie po Koloseum w Rzymie te obiekty będą Twoimi przewodnikami po następnej przygodzie geocachingowej aby zostać odkrywcą świata!
Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania.

Czy Cuda Świata są obsługiwane w aplikacji Geocaching®?

Tak! Cuda Świata są obsługiwane w aplikacji Geocaching® zarówno na platformie iOS jak i Android oraz na stronie geocaching.com. Począwszy od 12 sierpnia 2020 w południe czasu UTC odwiedź swój profil i wybierz pozycję Cuda Świata aby zobaczyć swoje postępy realizacji zadania. Na stronie internetowej ta funkcjonalność pojawi się w panelu użytkownika.

Nie widzę tej funkcjonalności na moim telefonie.

Aby móc wykorzystać tą funkcjonalność na swoim urządzeniu mobilnym musisz mieć zainstalowaną najnowszą wersje aplikacji Geocaching®. Odwiedź zatem Google Play lub App Store żeby zaktualizować swoją aplikację.

Na czym polega zabawa?

W skrytkach ukryte są różne cyfrowe znaczki. Zebranie ich pomoże wypełnić paszport Cudów Świata. Zebranie polega na odnalezieniu i zalogowaniu skrytki. Znajdując skrytki gromadzisz znaczki począwszy od 12 sierpnia 2020 (południe czasu UTC).

Jak znaleźć i zebrać odpowiedni znaczek?

Zaplanuj swoje poszukiwania skrytek używając odpowiednich mechanizmów do wyszukiwania skrytek. Znaczki będą dotyczyły dwóch kategorii: Współczesne Cuda Świata i Starożytne Cuda Świata. Zanim zaczniesz zbierać Starożytne Cuda Świata musisz skompletować Współczesne Cuda Świata.
1. Do sprawdzenia które skrytki zawierają potrzebne znaczki możesz użyć filtrów.
2. Znajdź skrytkę oraz zaloguj znalezienie
3. Najpierw zbierz komplet znaczków Współczesnych Cudów Świata, a następnie rozpocznij kolekcjonowanie Starożytne Cudów Świata
4. Po zebraniu Starożytnych Cudów Świata wypełnisz swój paszport zostając Odkrywcą Świata.
5. Śledź swoje postępy na stronie Cudów Świata.

Dotychczasowe ograniczenia filtrowania dostępne w pełnym zakresie dla użytkowników Premium w okresie trwania tej akcji są dostępne dla wszystkich zarówno poprzez stronę internetową geocaching.com jak i poprzez aplikację Geocaching®. Możesz obejrzeć opis skrytki aby sprawdzić którego znaczka potrzebujesz.

Skąd mam wiedzieć w których skrytkach znajdują się potrzebne mi znaczki?

Możesz filtrować skrytki w celu wyszukania takiej , która zawiera potrzebny znaczek używając filtrów przy wyszukiwaniu skrytek bądź to w aplikacji mobilnej bądź bezpośrednio w serwisie internetowym.

Jak mam je zebrać?

Możesz użyć standardowego wyszukiwania posiłkując się dostępnymi filtrami aby określić którą skrytkę powinieneś znaleźć aby osiągnąć założony cel. Następnie w terenie odnajdujesz skrytkę oraz logujesz jej znalezienie. Podczas przeglądu szczegółów skrytki informacja o znaczkach również będzie dostępna.

Czy logując uczestnictwo w Wydarzeniu otrzymam jakiś znaczek?

Nie, obecnie Wydarzenia nie będą zawierać znaczków do zebrania.

Czy skrytki Laboratorium Przygód będą zawierać znaczki?

Nie, podobnie jak Wydarzenia ten typ skrytki nie będzie zawierał znaczków.

Czy nowo opublikowane skrytki będą zawierały znaczki?

Wszystkie skrytki opublikowane w okresie aktywności tej kampanii będą zawierały znaczki ale tylko z kategorii Współczesne Cuda Świata

Edytowałem wpis i po zmianie z notatki na znalezienie nie otrzymałem znaczka. Co mam zrobić?

Edycja typu logu nie spowoduje przyznania znajdującego się tam znaczka. Będzie to się odbywało jedynie przez nowy wpis znalezienia. Jeśli zmienisz swój dotychczasowy wpis z notatki lub nieznalezienia na znalezienie to nie oczekuj pojawienia się znaczka. W takiej sytuacji usuń swój poprzedni wpis i wprowadź nowy wpis typu znalezienie.

Co się stanie z przyznanym znaczkiem jeśli usunę wpis znalezienia?

Jeśli usuniesz swój wpis znalezienia znaczek powiązany ze skrytką zostanie również usunięty z Twojej kolekcji.

Jeśli znajdę skrytki które zawierają znaczki potrzebne do zebrania Starożytnych Cudów Świata nie posiadając kompletnego wcześniejszego poziomu czy będę mógł go zebrać?

Nie, nie możesz zbierać znaczków do których się nie kwalifikujesz. Aby zebrać Starożytne Cuda Świata musisz najpierw znaleźć Współczesne Cuda Świata.

Czy muszę logować swoje znalezione skrytki w odpowiedniej kolejności?

Aby zbierać znaczki do Starożytnych Cudów Świata musisz najpierw zebrać wymagane znaczki do Współczesnych Cudów Świata. Możesz sprawdzić swoje postępy na panelu użytkownika.

Ile znaczków znajdę w jednej skrytce?

Każda skrytka może zawierać maksymalnie dwa typy znaczków. W jednej skrytce możesz znaleźć znaczek odpowiadający Cudowi Współczesnemu lub oba – odpowiadające Cudowi Współczesnemu i Starożytnemu. Jeśli zalogujesz skrytkę która zawiera oba typy znaczków otrzymasz tylko ten, który w danej chwili potrzebujesz (w zależności od poziomu). Na przykład: jeśli nie zebrałeś jeszcze wszystkich siedmiu Współczesnych Cudów otrzymasz tylko znaczek do Współczesnego Cudu Świata. Gdy odblokujesz poziom Cudów Starożytnych wtedy zbierzesz tylko ten drugi. Jeśli zalogujesz skrytkę ze znaczkiem, który już wcześniej zdobyłeś wtedy nie otrzymasz nic.

Czy wszyscy użytkownicy widzą w skrytkach te same znaczki?

Tak. Znaczki są te same, ale niekoniecznie wszyscy poprzednio znaleźli i zalogowali te same skrytki. Jeśli znalazłeś już tą skrytkę nie będziesz mógł otrzymać znajdującego się w niej znaczka.

Jakie trzy pamiątki będę mógł otrzymać?

Będą to:
Cuda Świata Współczesnego
Cuda Świata Starożytnego
Odkrywca Świata

Ile znaczków muszę zebrać aby zdobyć pamiątkę do profilu?

Dla pierwszej pamiątki: Cuda Świata Współczesnego wymagane jest odnalezienie wszystkich siedmiu znaczków odpowiadających temu typowi.
Dla drugiej pamiątki: Cuda Świata Starożytnego wymagane jest również odnalezienie wszystkich siedmiu znaczków odpowiadających temu typowi.
Trzecia pamiątka, Odkrywca Świata, zostanie automatycznie przyznana po wykonaniu dwóch powyższych kroków.

Czy mogę dołączyć do Cudów Świata w dowolnym momencie?

Tak!, Możesz zdobyć 3 Pamiątki o ile skompletujesz 14 znaczków odpowiadających Cudom Świata.

Kiedy skończy się możliwość zbierania tych znaczków?

Nie musisz się zbytnio spieszyć. Akcja zakończy się nie szybciej niż do końca bieżącego roku. Data zakończenia będzie ogłoszona w przyszłości tak aby dać każdemu chętnemu odpowiednio dużo czasu, aby móc ukończyć pamiątkowe wyzwanie.

A co z COVID-19?

Ponieważ sytuacja na całym świecie dynamicznie się zmienia zachęcamy geocacherów do przestrzegania aktualnych wytycznych lokalnych dotyczących ochrony zdrowia i zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii podczas keszowania. Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejszym priorytetem. Celem jest zapewnienie bezpiecznej i przyjemnej promocji. W związku z tym będą mogły być wprowadzone zmiany aby ta promocja była jak najbardziej wszechstronna.

Gdzie mogę zobaczyć moje pamiątki?

Pamiątki pojawiają się na panelu użytkownika, profilu, w zakładce z pamiątkami w serwisie internetowym. Użytkownicy aplikacji mobilnych również mogą zobaczyć zdobyte zakładki w aplikacji.

Co oznacza skrót UTC?

UTC to skoordynowany czas uniwersalny. Jest to standard czasu a nie strefa czasowa powszechnie używana na całym świecie. Kampania promocyjna rozpocznie się 12 sierpnia w południe czasu UTC czyli o godzinie 14 czasu polskiego letniego.

Czy do zdobycia Cudów Świata Starożytnego muszę opuszczać Polskę?

Nie, Podróż do miejsc w których były starożytne cuda świata (Kair, Babilon, Efez, Olimpia, Bodrum, Rodos, Faros) nie jest wymagana, lepiej poszukaj skrytek w bliższej odległości od domu.

Comments

comments