Wybierz się w podróż po osi czasu…

Mamy zaszczyt należeć do światowe społeczności poszukiwaczy przygód zwanych keszerami. Z okazji 20-lecia geocachingu zapraszamy w Podróż Wzdłuż Osi Czasu pokonując kolejne kamienie milowe które doprowadziły grę do stanu obecnego. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy są w stanie teraz aktywnie keszować więc modyfikujemy lekko nasze plany. Podróż Wzdłuż Osi Czasu rozpocznie się 1 czerwca 2020 i będzie dostępna do końca roku, aż do 3 stycznia 2021. Przejdź przez Planszę Osi Czasu odkrywając różne typy skrytek i zbierając punkty. W zamian zobaczysz na swoim profilu pięć nowych pamiątek.

Pytania i odpowiedzi:
Jakie pamiątki mogę zdobyć i za ile punktów?
1. Pierwsza skrytka: 10 punktów
2. Pierwszy Przedmiot Podróżny: 50 punktów
3. Pierwsze Wydarzenie Mega: 100 punktów
4. Pierwszy 1 milion aktywnych skrytek: 150 punktów
5. Święto 20-lecia geocachingu: 200 punktów

Jak mogę zdobyć punkty?
Punkty zdobędziesz poprzez zalogowanie znalezienia skrytek.

Znalezienie skrytki 5
Znalezienie skrytki przygodowej 5
Znalezienie skrytki wieloetapowej 7
Znalezienie skrytki zagadkowej 7
Znalezienie skrytki z co najmniej 10 poleceniami 10

Maksymalna liczba punktów, jaką można zdobyć za dowolne zalogowanie skrytki to 10 punktów.

Jak mogę wziąć udział w podróży po Osi Czasu?
Pomiędzy 1 czerwca 2020 r. a 3 stycznia 2021 r. zbierz punkty, które otrzymasz dzięki znalezieniu i zalogowaniu skrytki. W zamian zdobędziesz maksymalnie 5 pamiątek. Otrzymasz wszystkie pamiątki za zdobycie 200 punktów.

Co z COVID-19
Ponieważ sytuacja z epidemią COVID-19 bardzo dynamicznie ewoluuje zachęcamy geocacherów do zapoznania się i przestrzegania aktualnych wymagań dotyczących zdrowia ogłoszonych przez lokalne władze. Twoje zdrowie i bezpieczeństwo a także bezpieczeństwo innych są najważniejszym priorytetem. Naszym celem jest promocja, która jest zabawna i bezpieczna. W związku z tym mogą być dokonane niezbędne korekty.

Dlaczego Podróż wzdłuż Osi Czasu trwa do końca roku?
Taka decyzja została podjęta aby, niezależnie od miejsca, w którym przebywasz, umożliwić każdemu wzięcia udziału w tej zabawie. Sytuacja związana z epidemią COVID-19 może czasowo uniemożliwić aktywność geocachingu. Zależy nam aby dało się bezpiecznie wypełnić wymagania zabawy. Mamy nadzieję, że wydłużenie akcji pozwoli keszerom z całego świata wziąć udział w tej akcji w dogodnym terminie, bez presji by wykonywać jakieś niebezpieczne czynności.

Czy mogę dołączyć do Podróż wzdłuż Osi Czasu w dowolnym momencie?
Oczywiście! Nawet jeśli nie zaczniesz w pierwszym możliwym terminie nadal masz szansę na zdobycie wszystkich pięciu pamiątek o ile tylko zdobędziesz wystarczającą ilość punktów. Graniczną datą znalezienia skrytki jest dzień 3 stycznia 2021. Dodatkowo masz 3 dni na zalogowanie znalezionych skrytek. Nie będzie to możliwe po 6 stycznia 2021 w południe czasu UTC.

Gdzie mogę zobaczyć moje pamiątki?
Jak tylko zdobędziesz wymaganą liczbę punktów odpowiednia pamiątka pojawi się automatycznie w Twoim profilu. Możesz je zobaczyć na stronie geocaching.com lub w aplikacji Geocaching.

Czy Wędrówka wzdłuż Osi Czasu jest obsługiwana w aplikacji Geocaching®?
Już teraz a aktualnej wersji aplikacji zobaczysz w menu taką możliwość. Swoje postępy będziesz mógł śledzić jednak dopiero od 1 czerwca 2020. Opcja nie będzie dostępna po 11 stycznia 2021 r.

Czy Skrytki Przygodowe (Adventure Lab) będą brane pod uwagę przy zdobywaniu punktów?
Tak! Za podanie odpowiedzi dla Skrytki Przygodowej otrzymasz 5 punktów.

Czy zdobyte punkty kumulują się?
Punkty nie kumulują się. Za każdą znalezioną skrytkę otrzymasz do 10 punktów. Na przykład jeśli znajdziesz skrytkę wieloetapową, za którą powinienieś otrzymać 7 punktów, która ma dodatkowo 10 poleceń otrzymasz łącznie 10 punktów.

Moje punkty są niepoprawnie przyznane. Pomóżcie!
1. Jeśli zmienisz typ logu z notatki lub z wpisu o nieznalezienia na log znalezione to taka zmiana nie zostanie rozpoznana i nie zwiększy liczby posiadanych punktów. Jeśli już musisz wykonać taką zmianę dodaj nowy wpis o znalezieniu.
2. Jeśli zalogowałeś znalezienie wcześniej niż przez 1 czerwca 2020 r. południe UTC to takie logowanie nie zwiększy liczby posiadanych punktów. Jeśli znalazłeś skrytkę 1 czerwca rano poczekaj z zalogowaniem do wieczora.
3. Jeśli zapisałeś szkic 1 czerwca przed południem UTC a następnie szkic zamienisz we wpis o znalezieniu skrytki to taka operacja nie zwiększy liczby przyznanych punktów.
Co oznacza skrót UTC?
Czas uniwersalny (UTC) jest umownym czasem takim samym na całej Ziemi, nie uwzględnia stref czasowych ani czasu zimowego / letniego. Jest to czas lokalny południka zero.

Comments

comments