Zbliża się sezon Mega Wydarzeń

 

Spotkanie rangi Mega lub Giga to święto dla geocacherów. Oferują różnorodne atrakcje i przyciągają uczestników z całego świata. Spotkasz tam znajomych jak również wiele innych osób, którzy uczestniczą w tej zabawie. Oto 10 powodów dla dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu Mega lub Giga (kolejność przypadkowa):

  1. Poznaj nowe osoby zaangażowane w geocaching. Wydarzenie Mega zostaje opublikowane jeśli zadeklarowało w nim udział co najmniej 500 osób. Jeśli liczba osiągnie wartość 5000 wtedy wydarzenie otrzymuje status Giga. To naprawdę dużo osób w jednym czasie i miejscu. Wśród takiej liczby na pewno znajdziesz osoby szczególnie zaangażowane z w których możesz brać przykład lub po prostu porozmawiać.
  2. Wpisz się do logbooka. Wydarzenia z reguły nie mają obowiązku posiadać fizycznego logbooka. Jednak nie spotkałem spotkania rangi Mega, który by takiego logbooka nie posiadał. Organizatorzy czasem wykazują ponadprzeciętną pomysłowość co do jego formy. W Terezinie osoba po rejestracji otrzymywała wstążkę, umieszczała na niej swój nick i przywiązywała ją w określone miejsce. W Plumowie – jak to na zamku – logbook był złożony z arkuszy czerpanego papieru a wpis był dokonywany gęsim piórem. W Berlinie – klimatycznie – wpisem był element muralu – podobny do Muru Berlińskiego.
  3. Spotkasz tu więcej przedmiotów podróżnych niż sobie wyobrażałeś. Przez Twoje ręce pewnie przewijają się czasem przedmioty podróżne. Jeśli przemnożysz liczbę uczestników przez choćby kilka czy kilkanaście Geocoinów lub Travel Bugów to będziesz musiał podjąć decyzję: ile czasu z Wydarzenia poświęcisz na Przedmioty Podróżne. A spotkasz je w miejscach, o których nie przyszło by Ci do głowy że to kod śledzenia. Obroża psa, tatuaż, dziewczęce paznokcie z kodem, haft na koszulce, przypinka do plecaka czy broszka, chorągiewka, keszowozy zaparkowane w okolicy, wystawy oglądane za szybą auta … Wrzutnia do posyłania TB w konkretne miejsce w świecie. Nie mówiąc już o prezentacji latami gromadzonych kolekcji prywatnych.
  4. Poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Z tak dużą liczbą geocacherów w jednym miejscu Wydarzenia Mega lub Wydarzenia Giga są doskonałym miejscem do znalezienia odpowiedzi. Potrzebujesz naprowadzenia w rozwiązywanej zagadce? Nie wiesz jak zabrać się do znalezienia skrzynki nocnej? Chcesz poradzić się jakiego sprzętu najlepiej używać? Z pewnością znajdziesz tu doświadczonego geocachera skorego do pomocy.
  5. Odkryj nowe miasto. Z dużym prawdopodobieństwem przyjedziesz na Mega do miasta, w którym się nie urodziłeś. A nawet jeśli tam wcześniej byłeś to zobaczysz to miasto trochę z innej perspektywy. Uważaj jednak. Może Ci się spodobać i przyjedziesz tu na cykliczne spotkanie w kolejnym roku.
  6. Zalogujesz nowy typ skrytki. Spotkania Mega lub Giga posiadają własną ikonkę. Przeglądając listę zalogowanych skrytek w swoim profilu zobaczysz nowy czerwony znaczek z napisem „MEGA” lub „GIGA”. W stosunku do innych typów skrytek pojawienie się takiego znaczka z okolicy jest unikalne. Na niektórych spotkaniach gości specjalna wystawa – Labirynt Przygód GPS. To też okazja do kolejnego, trudnego do zdobycia typu skrytki.
  7. Poznaj ciekawe opowieści o przygodach które wydarzyły się podczas szukania skrytek. Podziel się swoim doświadczeniem ale też posłuchaj jak ciekawe przygody można przeżyć. Jakie miejsca odwiedzić. Jak budować swoje doświadczenie. Jak się przygotować aby trudne wyzwania stały się przyjemnością. Poznaj nowe techniki. Zainspiruj się do zdobywania i pokonywania kolejnych wyzwań.
  8. Buduj trwałe relacje. Osoby znane dotychczas z nicku w logbooku to żywi ludzie. W przeszłości zdarzyło się nawet, że Wydarzenie stało się początkiem miłości życia i wspólnej dalszej drogi. Nawet powstał o tym film wyświetlony podczas poprzedniej edycji Geocaching Film Festiwal (GIFF)
  9. Zainspiruj się nowo odkrytym maskowaniem skrytki. Jeśli posiadasz już własne skrytki, lub zastanawiasz się nad założeniem pierwszej może znajdziesz patent , który szczególnie Ci się spodoba, a który możesz zastosować blisko swoich współrzędnych domowych na nowej skrytce założonej po powrocie.
  10. Poznaj Recenzentów Skrytek. Możesz rozpoznać recenzentów po koszulce z logo oraz z napisem Community Volonteer Reviever. To nie booty działające w tle strony ale żywi ludzie, którzy czerpią radość z pracy dla innych. Jeśli masz pytania to porozmawiaj. Jeśli nie to po prostu podziękuj za ich pomoc. Możesz też spotkać czasem osoby z centrali HQ.

24 sierpnia 2019 odbędzie się Wydarzenie Mega na terenie Polski. Nie trzeba przemieszczać się setki kilometrów. Teraz do Warszawy coraz bliżej. Strona wydarzenia tu:
Geocaching Party 2019 – Warszawskie Legendy

Jeśli jeszcze nie „zawillattendowałeś” uczetnictwa to warto rozważyć udział.
Lista Mega lub GIGA wydarzeń

Comments

comments