Znamy daty dla pamiątek do profilu dotyczące roku 2019

„Cel bez planu to tylko życzenie.”
— Antoine de Saint-Exupéry

Wielu keszerów lubi odkrywać świat, planować I osiągać cele. Jednym z najczęściej powtarzanych pytań jest: Kiedy będzie [tu możesz wstawić jedno z cyklicznych keszerskich wydarzeń] w tym roku? Tym razem daty powtarzających się wydarzeń poznasz już teraz. Nie musisz czekać i być zaskoczony. Może to być rok gdy weźmiesz udział w Wydarzeniu. A może i przyczynisz się do jego organizacji?

Poza wydarzeniami ogłoszonymi tutaj w bieżącym roku będzie organizowanych kilka akcji pamiątkami (podobne do Planetarnej Gonitwy czy Ukrytych Stworzeń), które jeszcze nie są gotowe do opublikowania.

Nowe , potwierdzone pamiątki dla roku 2019 to:

Co miesiąc od stycznia do grudnia będą powstawały nowe pamiątki związane z odwiedzonymi krajami lub regionami.

Wiemy, że odwiedzając jakiś kraj oczekujesz, że zostanie po tej wizycie wspomnienie. W tym roku powstanie co najmniej jedna nowa pamiątka dla kraju, który się jeszcze pamiątki nie doczekał (w grudniu 2018 powstało 5 pamiątek dla krajów: USA, Maroko, Indonezja, Cypr, Chile). Nowe pamiątki będą związane z prezentacją Skrytki Tygodnia I udostępnione w trzecią środę każdego miesiąca.

Tydzień CITO

W tym roku tydzień CITO zostanie rozciągnięty na dłuższy odcinek czasu.

Wydarzenie CITO (Cache In Trash Out®) to inicjatywa ekologiczna wspierana przez społeczność keszerów. Od roku 2002 keszerzy pomagają zachować naturalne piękno przyrody. W tym czasie ponad 24 000 osób wolontaryjnie pomagało przywracać przyrodzie jej naturalny blask w ponad 12 000 takich akcji. Ostatnio zostały zebrane opinie najbardziej zaangażowanych keszerów. Najczęściej powracające problemy to:

  • Wspólna ogólnoświatowa akcja w jednym tygodniu w różnych miejscach Ziemi w jednym tygodniu kwietnia I września nie sprzyjała długim aktywnością na świeżym powietrzu. Czasem było zbyt ciemno lub zbyt zimno.
  • W niektórych miejscach ogłoszony tydzień CITO zbiegał się z okresem ochronnym dla zwierząt (np. sezon lęgowy ptaków)
  • W ostatecznym rozrachunku chcemy zaoferować ekologom lepszą współpracę z lokalnymi organizacjami przy przygotowaniu projektów CITO. Rozszerzając terminy możliwych do przeprowadzenia akcji, dodatkowo nagrodzonych pamiątką, stwarzamy wiecej możliwości do współpracy z Parkami Narodowymi, Rezerwatami Przyrody, a także zarządzającymi lasami I szlakami turystycznymi w celu poprawy środowiska naturalnego.

W tym roku wiosenne i jesienne tygodnie CITO rozszerzą się do każdorazowo trzech pełnych miesięcy: Tegoroczne daty to:

CITO 2019 – Sezon 1
Piątek, 1 Marca 2019 do Piątku, 31 Maja 2019

Będziesz miał okazję do zdobycia pamiątki CITO Sezonu 1 uczestnicząc lub organizując spotkanie CITO w marcu, kwietniu lub maju. Oczywiście możesz wziąć udział w wielu takich wydarzeniach w ciągu roku.

Międzynarodowy Dzień Geocachingu
Sobota, 17 sierpnia 2019

Świętuj ten dzień. Zaloguj skrytkę lub weź udział w wydarzeniu w sobotę, 17 sierpnia 2019 aby otrzymać pamiątkę

CITO 2019 – Sezon 2
Niedziela, 1 Września 2019 do soboty, 30 listopada 2019

Znany jako CITO – ciąg dalszy. Podobnie jak w sezonie 1 otrzymasz pamiątkę do profilu uczestnicząc lub organizując wydarzenie CITO we wrześniu, październiku lub listopadzie 2019

Międzynarodowy Dzień EarthCache
Sobota oraz niedziela , 12 i 13 października 2019

Przygotuj się na wizytę w skałkach w ten weekend. Znajdź I zaloguj skrytkę EarthCache aby otrzymać pamiątkę.

Międzynarodowy Geocachingowy Festiwal Filmowy 2019
czwartek, 7 listopada – niedziela, 17 listopada 2019

Będzie to piąty rok z projekcjami filmowymi GIFF. Na całym świecie miłośnicy geocachingu biorą udział w wydarzeniach GIFF, podczas których wyświetlane są filmy związane z geocachingiem. Jest wiele chwil, które mogą zostać uwiecznione w filmie i udostępnione innych keszerom.

Pożegnanie 2019 / Przywitanie 2020
Wtorek, 31 grudnia 2019 oraz środa, 1 stycznia 2020

Niezależnie od upływu czasu, przełomu roku 2015/2016 lub 20117/2018 czy 2018/2019 wiesz, że keszerzy lubią wspólnie świętować ostatni dzień starego i pierwszy dzień Nowego Roku. Znajdź dowolną skrytkę lub zaloguj uczestnictwo w spotkaniu w Sylwestra a następnie w Nowym Roku aby otrzymać pamiątkę.

Możesz zobaczyć pełną listę pamiątek tutaj.

Comments

comments