Geocaching Polska w nowej odsłonie

Przedstawiamy nową wersję strony Geocaching Polska

 1. Wygląd serwisu został całkowicie zmieniony i dostosowany do aktualnych trendów i standardów. Dzięki tej zmianie strona powinna prawidłowo wyświetlać się na urządzeniach mobilnych.
 2. Zmieniono mechanizm logowania. Aktualnie użytkownik/hasło w serwisie Geocaching Polska nie istnieje. Logowanie na stronie odbywa się przy użyciu konta Geocaching.com, z wykorzystaniem mechanizmu OAuth. Nie jest wymagane podanie adresu e-mail, aczkolwiek bez jego podania nie będą dostępne niektóre funkcjonalności na stronie np. nie będzie możliwe uzyskanie odznaki PTTK Geocaching Polska, nie będą działać powiadomienia o nowych skrytkach, jak również nie będzie można otrzymywać newslettera. Wszystkie istniejące konta w serwisie Geocaching Polska zostały przeniesione do nowego serwisu.
 3. W profilu użytkownika wprowadzono następujące zmiany:
  • Na podstawie głównych współrzędnych (domowych) automatycznie generowane są jednostki administracyjne dla tych współrzędnych – województwo, powiat, gmina w Polsce. W związku z tym zablokowano możliwość podania współrzędnych domowych, które nie znajdują się na terenie Polski.
  • Użytkownik w ustawieniach profilu może zdefiniować wygląd strony głównej, wybierając jedną z opcji:
   1. Najnowsze skrytki i wydarzenia w Polsce
   2. Najnowsze skrytki i wydarzenia w swoim województwie
   3. Najnowsze skrytki i wydarzenia w swoim powiecie
   4. Najnowsze skrytki i wydarzenia w swojej gminie
   5. Najnowsze skrytki i wydarzenia wg. współrzędnych domowych i promienia.
  • Dodano powiadomienia mailowe o nowych skrytkach. Każdy użytkownik, który w swoim profilu zdefiniuje adres e-mail, uzyskuje możliwość otrzymywania powiadomień mailowych o nowych skrytkach. Użytkownik może zdefiniować 5 lokalizacji o promieniu do 100 km. Powiadomienia mailowe o nowych skrytkach wysyłane są co godzinę o pełnej godzinie.
  • Dodano zakładkę „Mój region” zawierającą użyteczne informacje dotyczące skrytek w najbliższej okolicy liczonej wg. współrzędnych domowych oraz promienia.
  • Dodano opcję włączenia/wyłączenia automatycznego wylogowywania po zamknięciu przeglądarki (Cookies)
 4. W wyszukiwarce skrytek wprowadzono następujące zmiany:
  • Dodano możliwość wyszukiwania po miejscowości/ulicy/miejscu (wyszukiwanie lokalizacji działa w oparciu o bazę Google Places)
  • Dodano możliwość filtrowania po minimalnej liczbie ulubionych
  • Dodano możliwość filtrowania skrytek premium (opcja dostępna tylko dla użytkowników premium)
 5. W wynikach wyszukiwania wprowadzono następujące zmiany:
  • Dodano nowe kolumny do wyników wyszukiwania, m.in. województwo, powiat, liczba ulubionych, ostatnie znalezienie, premium
  • Dodano możliwość sortowania wyników wyszukiwania
 6. Na mapie wprowadzono następujące zmiany:
  • Dodano możliwość filtrowania po minimalnej liczbie ulubionych
  • Dodano możliwość filtrowania skrytek premium (opcja dostępna tylko dla użytkowników premium)
  • W przypadku urządzeń mobilnych, filtry zostały wyłączone, natomiast włączona została automatyczna lokalizacja.
 7. W statystykach wprowadzono następujące zmiany:
  • Całkowicie zmieniono sposób generowania statystyk. Teraz możliwe jest generowanie statystyk dla danej jednostki administracyjnej (cała polska/województwo/powiat/gmina) z uwzględnieniem filtrów tak jak w wyszukiwarce.
  • Dodano nowe statystyki: Skrytki według liczby ulubionych (TOP 10), Skrytki według statusu, Skrytki Premium, Użytkownicy według liczby ulubionych (TOP 10).
 8. W aktualnościach wprowadzono następujące zmiany:
  • Zmieniono sposób prezentacji newsów: dane pobierane są z profilu Geocaching Polska na Facebooku oraz z bloga Geocaching Polska.
 9. Zaktualizowano wiele treści na stronie, dodano nowe treści (n.in. informacje o skrytkach EarthCache)
 10. Tymczasowo usunięto polską wersję katalogu PWG i dodano link do czeskiego katalogu PWG. Całkowicie nowy katalog PWG w jest trakcie tworzenia i zostanie udostępniony w późniejszym terminie.
 11. Wprowadzono wiele innych, mniejszych, bądź większych usprawnień w serwisie.

Mamy nadzieję, że nowa strona przypadnie Wam do gustu 🙂

W przypadku błędów działania strony, problemów z wyświetlaniem na urządzeniach z małą rozdzielczością, uwag lub pomysłów prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy.

Comments

comments