Skrytka Tygodnia – 12.03.2014Skrytka Tygodnia powraca. W tym tygodniu z przyjemnością przedstawiamy EarthCache’a Less, czyli gryziemy glebę 🙂 autorstwa toczygroszka.

Serdecznie gratulujemy!

Za rekomendację dziękuję catnh.

Oto uzasadnienie:

Tytuł tej skrytki powinien brzmieć – padamy na glebę, ponieważ zadania „rozwalają”. Miejsce niedaleko spacerowej alei na Salwatorze, czyli niemalże w centrum Krakowa. Po chwili spaceru bocznymi drogami, po jakiejś łączce, dochodzi się do wysokiej skarpy, której teoretycznie być tam nie powinno, o wysokości… nie zdradzę jakiej, gdyż byłaby to odpowiedź do zadania, ale znacznej. Wydaje się, że teren niemalże dziewiczy, a tu ktoś zrobił porządną odkrywkę w skale lessowej, a ktoś inny, czyli toczygroszek wymyślił, że sobie tę ścianę przełkniemy tzn. wolno było wypluć po badaniach organoleptycznych, lecz podobno połknięcie nie grozi śmiercią;) Co gorsza! Toczygroszek każe ludziom chodzić po mieście z bardzo niebezpiecznym kwasem! Ta skrytka to na pewno atak terrorystyczny, ten człowiek chce nas wszystkich wymordować!
A na poważnie. Kilka na pierwszy rzut oka skomplikowanych zadań, lecz w terenie okazuje się, że nie są takie trudne jak się człowiekowi wydaje. Trochę trzeba się ubrudzić, polać skałę octem i zaobserwować czy musuje jak wapno rozpuszczalne. Bawiłam się świetnie, co zaowocowało później dodatkową sztuką graficzną na zdjęciach ze zbiorów do badań.
Podsumuję swój wywód tym, co raz napisałam przy innym earth toczygroszka:
LUDZIE! EC NIE GRYZĄ! ODNAJDUJCIE JE! Nawet jeśli nie wiecie początkowo jak obliczać jakieś nachylenie terenu, przepływ wody czy czym ugryźć jakieś sufity… tzn. chciałam napisać stropy i spągi;P – dodam tu komentarz, NIE GRYZĄ, lecz CZASEM WY MUSICIE JE POGRYŹĆ;)
Earth to pouczające doświadczenie i często niezapomniane widoki, czy miejsca.
Rekomendacją dla tej skrytki jest także to, że na 4 osoby, które jak dotąd ją zalogowały – aż 3 dały FAV i oby było ich więcej, bo zadania są bardzo ciekawe z dużą dawką nowej wiedzy:)

Jeśli ktoś z Was chce wyróżnić którąś ze skrytek, piszcie na kontakt@geocaching.pl z linkiem do skrytki (lub jej kodem GC) oraz uzasadnieniem.

Comments

comments