Serwis skrzynek

Lato nie rozpieściło nas pogodowo w tym roku, trzeba przyznać. Ostatnie zjawiska pogodowe wskazują na to nieszczególnie, bo pogoda jest bardzo ładna, ale zaczęła się jesień, a zima zbliża się dużymi krokami.

Statystyki nie kłamią. Geocaching rozwija się w Polsce bardzo szybko. Zakładamy coraz więcej skrzynek. W ostatnim roku przybyło ich 1000, co daje przyrost w wysokości ponad 70%. Wraz z przyrostem skrzynek wzrasta też zapotrzebowanie na ich serwis.

Ostatnie statystyki pokazują, że na terenie Polski ilość skrzynek nieaktywnych (ok. 550) jest duża w porównaniu do ich ogólnej ilości (2950).
Idąc za oficjalnym blogiem geocaching.com pragnę zaapelować do nas – właścicieli skrzynek w Polsce. Skorzystajmy z ładnej pogody, ruszmy w teren i zaopiekujmy się swoimi skrzynkami.

TYLKO od nas zależy jak wysokiej jakości skrzynki będziemy znajdować. Ja dbam – dbają inni. Z takiego założenia wychodźmy.

Nie tylko skrzynki nieaktywne wymagają przecież przeglądu, wiele z nich ma atrybut „needs maintenance”.
Co należy zrobić?
– Sprawdzić stan pojemnika i wymienić go jeśli tego wymaga.
– Wymienić logbook, jeśli jest mokry lub pełny, zwłaszcza po sezonie letnim.
– Na zimowy sezon zadbać o to, żeby w środku był ołówek, jeśli to możliwe. Posługujemy się często długopisami, które na mrozie przestają działać.
– Upewnijmy się, że zalogowane na stronie przedmioty podróżne są rzeczywiście na miejscu. Jeśli nie, wejdźmy na profil danego przedmiotu i oznaczmy go jako zaginiony.
– Jeśli w zimowym sezonie nasze kesze nie są dostępne, oznaczmy to wyraźnie na stronie skrzynki np. atrybutem.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteście w stanie serwisować skrzynki przekażcie ją do adopcji lub poproście znajomych albo okolicznych keszerów (np. na forum). Z pewnością znajdzie się ktoś, kto zechce pomóc.

Sam posiadam 25 skrzynek. Część z nich już serwisowałem, część czeka na najbliższy weekend lub przyszły tydzień, ale obiecałem sobie, że przed pierwszymi przymrozkami moje skrzynki będą emanować dobrym przykładem serwisu 🙂

Miłego!

Dodaj komentarz