Świętujemy przesilenie czerwcowe

Pory roku się zmieniają a geocaching trwa!

Przesilenie czerwcowe wyznacza najdłuższy dzień na półkuli północnej i najkrótszy dzień na półkuli południowej.

Nieważne, gdzie jesteś, przesilenie symbolizuje zmianę i stanowi punkt zwrotny w roku. To czas świętowania, czas refleksji i czas oczekiwania na to, co nadejdzie! Niezależnie od tego, czy w czerwcu przeżyjesz przesilenie letnie, czy zimowe, dołącz do nas. Będziemy wspólnie świętowali i otrzymamy nową pamiątką do profilu!

Przesilenie zdarza się dwa razy w roku, gdy bieguny Ziemi odchylają się od/w  stronę Słońca, zmieniając rozkład promieni słonecznych na każdej półkuli. Na półkuli północnej jest to najdłuższy dzień i początek lata. Na półkuli południowej jest to najkrótszy dzień i początek zimy.

Niezależnie od tego, na której półkuli się znajdujesz, przesilenie oznacza coś, na co warto czekać, ponieważ zmiana pór roku przynosi nowe doświadczenia!

Centrala HQ  przygotowała specjalną pamiątkę do profilu z okazji czerwcowego przesilenia. Aby cieszyć się nią w swojej kolekcji, znajdź jedną skrytkę, zaloguj uczestnictwo w dowolnym Wydarzeniu  i/lub zaloguj lokalizację Skrytki Przygodowej (Adventure Lab®)  pomiędzy 19 a 21 czerwca 2024 r.