Międzynarodowy Dzień EarthCache

Skrytki geologiczne to szczególny typ keszy. Jest to miejsce, które można odwiedzić aby dowiedzieć się czegoś na temat geologicznych tajemnic Ziemi. Opis zawiera najczęściej informacje edukacyjne opisujące jakiś proces geologiczny, który można zaobserwować w tym miejscu. Fizyczna obecność umożliwia zdobycie doświadczenia i zderzenia z poznanej wcześniej wiedzy. Często na miejscu trzeba wykonać jakieś zadanie wymyślone przez autora, które sprawi, że poznana stanie się praktyką.

W sobotę i niedzielę, 10 i 11 października 2020 świętujemy Międzynarodowy Dzień EarthCache. Z tego powodu można otrzymać pamiątkę do profilu. Co trzeba zrobić? Wystarczy zalogować jedną ze skrytek geologicznych. Czyli: ustalić miejsce wycieczki, przeczytać opis, wykonać badania (zadania), wysłać autorowi odpowiedzi, zalogować znalezienie w serwisie. 

Świętowanie wydłuży się na cały weekend. Nie powinno zabraknąć czasu na przeprowadzenie eksperymentów w terenie, dokonywania obserwacji, testowanie hipotez i poznawanie tego co kiedyś istniało. Niezależnie od tego czy są to ślady dinozaurów, ściana skalna, wąwóz czy jaskinia. W tym czasie typ Earth Cache będzie dostępny również w aplikacji mobilnej.

Najbliższe Earth Cache znajdziesz tutaj

Comments

comments