fot. catnh
fot. catnh
Skrytka Tygodnia nadal na małopolskiej ziemi! W tym tygodniu multikesz Zaginione Grodzisko autorstwa u810.
Gratulacje!
Za rekomendację dziękuję catnh.
A oto uzasadnienie:
W opisie tego multi nie ma ani jednego zdjęcia (załączam swoje), a szkoda, bo miejsca, które pokazuje są ciekawe i piękne.
Do odnalezienia finału trzeba trochę pojeździć lub pochodzić, przy tym podejście do etapu 2 jest troszkę wykańczające, lecz po dotarciu i ujrzeniu skały, która wyłania się znikąd pojawia się uśmiech od ucha do ucha. Nie wiem jak to możliwe, że według fizycznego logbooka byłam dopiero trzecim znalazcą – co ciekawe, jak już się człowiek trochę obezna z terenem, to pod etap 1 i 3 prowadzi ścieżka i dotarcie do nich zajmuje po zaparkowaniu max 10 minut i to przy dokładnej obserwacji uroków pobliskiej przyrody – co za tym idzie, to niemalże multi dla mieszczuchów;)
Przy okazji tej wycieczki można zobaczyć dwie ciekawe formacje skalne utworzone z piaskowca, które znajdują się w środku lasu i dopóki nie dotrzemy do nich, to trudno uwierzyć, że poza drzewami są tam jakieś skały. Jedna z nich, etap 1, to pomnik przyrody nieożywionej. Druga – diabelski kamień to ostaniec wierzchołkowy, z którym oczywiście wiąże się legenda, że diabeł lecąc gdzieś tam, zrzucił go właśnie na czubku górki i oczywiście jak się przyjrzymy dokładniej, to widać wyraźne ślady po paluchach diabła:)
Trzeci etap to jedno z grodzisk, których wzdłuż przełomu Tarnawki jest kilka i wyglądają jak kopczyki na pagórkach. Z tego co przeczytałam o tym grodzisku, właściciel terenu chciałby, aby zostało ono rozsławione i turyści przyjeżdżali je oglądać. Pewnie za jego sprawą powstały ścieżki prowadzące na szczyt pagórka i wiodące dookoła niego. Może warto dać mu tę satysfakcję i oglądnąć co tam ma w swoim lesie.
To skrytka dla tych, którzy lubią wdrapywać się leśnymi ścieżkami na górki i oglądać ciekawe formy skalne. To także skrytka dla tych, którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku. Całokształt mnie osobiście powalił i sprawił, że przyznałam autorowi kolejny FAV, gdyż to multi jak najbardziej zasługuje na to.
Jeśli ktoś z Was chce wyróżnić którąś ze skrytek, piszcie na kontakt@geocaching.pl z linkiem do skrytki (lub jej kodem GC) oraz uzasadnieniem.