Co to jest CITO?

Już za tydzień odbędzie się oficjalny Weekend CITO, podczas którego społeczność geocacherska zrobi dużo dobrego dla natury. Oprócz satysfakcji dodatkową nagrodą będzie wirtualna odznaka, która pojawi się na profilu każdego, kto zaloguje obecność na evencie CITO odbywającym się w trakcie tego weekendu (24-27 kwietnia).

Spotkania CITO często kojarzą się ze sprzątaniem. To oczywiście nie jest złe skojarzenie, ale warto pamiętać, że CITO to nie tylko to.

Oficjalna informacja o wydarzeniach typu CITO mówi:

„Events might be focused on litter clean-up, removal of invasive species, revegetation efforts or building trails

Czyli wydarzenia mogą skupiać się na sprzątaniu śmieci, zwalczaniu inwazyjnych gatunków roślin, odnowie szaty roślinnej lub budowaniu szlaków.

Na tym ostatnim w ubiegły weekend skupiły się dwa spotkania w województwie dolnośląskim: GO WRO – Znakowanie 1 i GO WRO – Znakowanie 2. Polegały na znakowaniu szlaku turystycznego, który na keszowe potrzeby przybrał nazwę Geocachingowej Obwodnicy Wrocławia. Wrocław pozazdrościł Jeleniej Górze i chce umieścić ok. 400 keszy na tym szlaku.fot. Mateusz Mieszko Mikołaj Święcki

Geocaching to oczywiście skrytki, ale też aktywność fizyczna, a piesze szlaki turystyczne to chluba tego rodzaju turystyki. Warto zadbać, żeby w/w spotkania były przyczyną rozwoju turystyki pieszej w całym kraju.

Dla osób znakujących szlaki PTTK ma odpowiednie odznaki.

11134156_795888657127206_5231565102916712795_n
Która okolica jest chętna, żeby być następną znakującą?

Jeśli macie jakieś pytania z pewnością chętnie odpowiedzą na nie organizatorzy w/w wydarzeń lub lokalne oddziały PTTK.